Фонд державного майна ініціює виключення з переліку заборонених до приватизації близько 700 підприємств багатьох секторів. Про це заявив глава Фонду державного майна Олександр Рябченко.
.
“Це підприємства авіабудування, Національного космічного агентства, солевидобувні, вино-горілчані, з виробництва та ремонту залізничної техніки, ряд підприємств оборонного замовлення”, – сказав він на 7-й щорічній конференції Інституту Адама Сміта “Український інвестиційний саміт”, що проходить в Лондоні 15-18 травня, пише Інтерфакс-Україна.
Рябченко також повідомив, що протягом двох років буде проведена приватизація компаній електроенергетики.
“З теплової приватизації та енергопостачання держава повинна піти, тому що вже половина ринку приватизована”, – зазначив глава приватизаційного відомства.
Він уточнив, що цього року на продаж будуть виставлені енергогенеруючі компанії “Дніпроенерго” і “Західенерго”, а також дев’ять енергопостачальних компаній.
“Будемо продавати пакетами по чотири компанії: одну генеруючу компанію і три обленерго, через два місяці – ще чотири, а потім три обленерго”, – пояснив голова ФДМ.
Він спрогнозував, що до кінця року вдасться продати або всі 11, або перші вісім.
У той же час він відзначив, що в статутному капіталі НАК “Енергетична компанія України” залишаться блокуючі пакети по 25% +1 акція.
Додамо, що як повідомили у прес-службі Глави держави, 17 травня на розширеному засіданні регіонального Комітету з економічних реформ у Миколаєві Віктор Янукович заявив, що продовження процесу приватизації сприятиме переходу державної власності до ефективних господарів. «Ми найближчим часом приймемо рішення про роздержавлення тієї власності, яка ще залишилася в держави», – сказав Віктор Янукович. «Безумовно, стратегічні напрямки будуть всі закріплені за державою, – наголосив Президент, – а всі інші будуть поступово приватизовані, щоб ми отримали ефективного власника».