Троє з шести тернополян, які отримали 5-річний квиток у Верховну раду, увійдуть у так званий “гурток Заставного”. Зокрема, власною персоною “списковик” Народного фронту Роман Заставний та переможці 165 та 167 округів “порошенківці” Тарас Юрик та Олег Барна.

грізний опозиціонер Роман ЗаставнийЦе перша серйозна перемога екс-мера Тернополя після болючої поразки на виборах мера. До Верховної ради він пройшов довгий і тернистий шлях. У 2012 році його “недешеве” 75-те місце у списку об’єднаної опозиції виявилось непрохідним. Насамкінець Деревляний виключив його з “Батьківщини”. Однак підфартило з “Народним фронтом”. Проект Яценюка приніс несподівано великий врожай. Крім того, прогнозовано зіграла “карта” його вихованців, які вчасно пересіли в “потяг” Порошенка.

Про спільність інтересів учасників “гуртка Заставного” свідчить багато відкритих даних. Заставний і Тарас Юрик на виборах до Тернопільської міської ради в 2010 році були першим і другим номером списку партії “За Україну”. Також згідно з офіційними даними ЦВК Заставний є головою спостережної ради ТзОВ “Протекшн груп”, а Юрик – членом спостережної ради цієї фірми. Натомість Олег Барна є старшим братом керівника місцевого штабу Порошенка Степана Барни, який є давнім підопічним екс-мера Тернополя, а також спіробітником “Протекшн груп”.

За даними з неофіційних джерел, Заставний істотно “вклався” у виборчі кампанії Юрика і Барни, які балотувалися від БПП. Вертикаль штабів “Народного фронту” відкрито працювала на обох кандидатів. Юрика партія Яценюка підтримала офіційно. Натомість на Барну місцеві штабісти Яценюка працювали в обхід офіційного висуванця нардепа Івана Стойка, до якого у Заставного свій “гамбурзький рахунок”.

До речі, найближчим часом депутатський мандат отримає Барна-молодший. Найімовірніше, це станеться після формування уряду. Тоді “тріо Заставного” перетвориться в квартет. Таким чином, “гурток” наздожене за кількістю мандатів закарпатський клан Балог. Ця родина впродовж десятиліття контролює ситуацію на Закарпатті. Не виключено, що такі амбітні цілі й у “гуртка Заставного”. Перебуваючи біля керма осередків партій Президента і Прем’єр-Міністра, вони зроблять спробу “підімняти” під себе намісництво Президента та повернути собі посаду Тернопільського міського голови.