З 1 березня Національна комісія з регулювання електроенергетики підвищила тарифи на електроенергію для промислових споживачів. А це, у свою чергу, може потягнути за собою чергове зростання тарифів на житлово-комунальні послуги. І хоч в уряді постійно наголошують, що піднімати тарифи не можна, але у той же час, урядові структури щомісяця піднімають тариф на електроенергію.

Як підрахував заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський, з січня минулого року до березня 2012 ціна на електроенергію для промислових споживачів змінювалася десять разів.

– Січень 2011 року – 86 копійок за один кіловат/годин електроенергії, лютий – 90 копійок, березень – 92 копійки, квітень – 95 копійок, травень – 98 копійок. Тобто, у минулому році з січня по травень п’ять разів змінювалася ціна на електроенергію. Потім протрималася чотири місяця – червень, липень, серпень, вересень – була 1 гривень за кіловат. І почалось далі. Листопад – 1,04 грн., грудень – 1,05 грн., січень-лютий – 1,07 грн. і березень -1,11 грн. 30% у порівнянні до січня 2011 року, – зауважив заступник мера.

Таке зростання, за словами Владислава Стемковського, якраз і відображається на гаманцях пересічних тернополян. Оскільки від підвищення тарифів на електроенергію для промислових споживачів напряму залежать житлово-комунальні послуги. Наприклад, послуга з водопостачання і водовідведення, у собівартості якої електроенергія складає 40%. Як відомо, з 1 березня кубометр води і стоків у Тернополі подорожчав на 30 копійок більше. Через постійне зростання ціни на електрику водоканал просто змушений увесь час переглядати свої тарифи.

– Зараз будуть «давити» по 5-8 копійок на кіловат далі кожен місяць. І поки водоканалу в червні місяці 2012 року дозволять переглянути тариф. Наприклад. Але в червні буде три-чотири місяці до виборів і ніхто переглядати не буде. Відповідно, підприємство буде збитковим. Тому що, з одного боку, розповідають, що тарифи збільшувати не можна. З іншого – енергоносії, які становлять понад 40% від собівартості послуги, підвищують кожного місяця. От і виходить така собі гра – гра у підкидного дурня чи як її ще назвати. Але дурнями залишаємося усі ми з вами, – вважає Владислав Стемковський.

Зростання тарифів на електроенергію, за словами чиновника, відобразиться не тільки на водо-, а й на теплопостачанні і багатьох інших послугах.

Читайте на цю тему: