Силу, витривалість, швидкість та спритність демонструватимуть у Тернополі 13 вересня під час турніру з козацького багатоборства. Сучасні козаки – представники різних районів області – змагатимуться у восьми різних вправах.

козакиБудуть переносити мішків вагою 50, 65, 80, 90 кілограмів, піднімати 75-ти кілограмову колоду, переносити на 20-ти метрову відстань вантаж вагою 75 кілограмів, піднімати 50-ти кілограмові гирі однією рукою, тягнути 15 метрів вантажний автомобіль, піднімати каміння вагою 50, 70, 80, 100 кілограмів, перекидати 250-тикілограмове колесо, перетягувати линву. Від району буде представлена по команді із двох силачів.

В рамках турніру передбачені також показові виступи спортсменів, спортивні змагання, виступи творчих колективів. Організатори заходу зазначають, що таким чином хочуть відродити історико-культурні традиції українського народу. Це також пропаганда здорового способу життя та змістовне дозвілля для жителів області. Такі турніри влітку вже відбувалися у селі Яблунів Гусятинського району та у Хоросткові. А тепер козацькі багатоборства організовують і в Тернополі. Турнір розпочнеться о 12-й дня в парку імені Тараса Шевченка поблизу літньої естради.

Ольга Трач