Перша в Україні Асоціація робототехніки розпочала свою роботу у Тернополі.

Засновниками Асоціації стали керівники проекту “Roborace” Назар Круцкевич, Олег Заставний, Остап Круцкевич та Руслан Савчишин. До Асоціації увійшли провідні спеціалісти з ІТ-технологій Тернополя, Львова та Чернівців, представники вищих навчальних закладів цих міст, студенти. На презентації Асоціації керівник організації Назар Круцкевич зауважив, що “нарешті в Україні з’явилися амбіції вступити у високотехнологічне змагання разом з іншими провідними державами світу”.

Про створення асоціації убло повідомлено учора під час перегонів роботів. Переможцями товариських змагань стали: “Львівська політехніка” (1-ше місце), “Line EATER 2.0” м. Чернівці (2 місце), “CHERNOVITZ ROBOTICS” м. Чернівці (3 місце).

В Україні дані види ініціатив перебувають у зародку. Проте у світі вони є дуже популярними  і мають давню традицію. Аналогом, до прикладу, є міжнародний конкурс Robocup (www.robocup.org), футбольні змагання роботів, заснований ще у 1996 році у Японії. Так Асоціація Робототехніки в Україні має на меті співпрацювати з міжнародними організаціями, обмінюватися спільним досвідом, розвивати власні робототехнічні проекти, залчути млодь до

занять робототехнікою, пропагувати технічну творчість у сфері високих технологій.

Члени асоціації обціяють щомісячні зустрічі її членів, організацію конкурсу з перерегонів роботів Roborace та робототехнічних шоу.