3 грудня – Міжнародний День інвалідів. У Тернополі згадали про їх права та соціальний захист. Останнім часом серед людей з інвалідністю більшає охочих працювати. Проте роботодавці не завжди беруть їх на роботу.

Життя інвалідів ускладнене в усіх сферах. Є різні державні програми, які гарантують підтримку та соціальний захист людей з особливими потребами. Однак частішають випадки, коли вирішувати різні проблеми інвалідові доводиться самотужки.

«Нам не потрібно, щоб нас суспільство шкодувало. Ми хочемо, щоб до нас змінили ставлення, щоб ставилися як до людей, які мають свої права та обов’язки. Держава має виконувати покладені на неї функції по відношенню до інвалідів», – відзначив депутат обласної ради, інвалід першої групи Олександр Башта.

Цього року з пошуком роботи до обласного центру зайнятості звернулося більше тисячі інвалідів. Окремі роботодавці відгукуються на відповідні запити, проте є чимало випадків, коли відмовляють. «Не на кожній роботі може працювати людина з інвалідністю. Проте є чимало вакансій, де можна працевлаштуватися. Головне – це бажання працювати. Ми готові зробити все залежне від нас, щоб допомогти таким людям знайти потрібну для них роботу», – зауважив директор обласного центру зайнятості Петро Химейчук.

У Тернополі є двадцять дітей-інвалідів з родин учасників АТО.