За незаконну вирубку та реалізацію хвойних дерев на Тернопільщині співробітники міліції затримали 16 порушників у ході операції «Ялинка».

Про це повідомили у ЦЗГ УМВСУ в Тернопільській області.

У райцентрі Ланівці міліціонери зупинили автомобіль марки «САЗ-3507». Місцевий житель віз п’ять ялинок без будь-яких підтверджуючих документів.

Ще декількох порушників, які самовільно рубали дерева, міліціонери притягнули до адміністративної відповідальності. Окрім штрафних санкцій порушники повинні будуть відшкодувати ще й збитки, завдані навколишньому природному середовищу. Один із таких любителів самовільної вирубки ялинки у лісі змушений буде відшкодувати майже тисячу гривень.

Деревця рубають не тільки у лісових масивах, а й у населених пунктах. Одному із таких затриманих порушників доведеться відшкодувати понад вісімсот гривень та ще й оплатити штраф. До слова, у грудні-січні за подібну шкоду, завдану самовільним вирубуванням, штрафи визначають відповідно до віку дерев. За зрізані красуні, які не досягли 41 року, відшкодування збільшили утричі.

Не забувають міліціонери й про охорону ялинок у заповідних зонах. Так у Гримайлові Гусятинського району дільничні інспектори міліції затримали двох зловмисників, які зрубали трьохметрову голубу ялинку у природному заповіднику «Медобори». 26-річному чоловікові допомагала знищити деревце неповнолітня дівчина. Окрім обов’язкової плати, чоловікові доведеться заплатити ще й за адміністративне стягнення, визначене судом.

Загалом під час оперативних заходів правоохоронці перевірили понад триста одиниць автотранспорту.