Тернополянин Максим Ніковський скаржиться на поведінку працівників військкомату. Він стверджує, що його синові вручили повістку просто на зупинці громадського транспорту.

– Антон чекав на автобус на зупинці в селі Острів, – розповідає пан Максим. – До нього підійшли люди у камуфляжі і на місці виписали повістку. Це був уже підготовлений бланк, куди вписали ім’я, прізвище і дату. Підпису комісара не було.

Чоловік обурюється, що працівники військкомату упродовж попередніх хвиль мобілізації не надсилали повісток на домашню адресу сина.

– Вони знайшли простіший метод, як «відловлювати» людей – давати повістки на зупинках. Невже немає законних методів роботи? – наголошує він.

Максим Ніковський показав журналістові повістку, яку його синові вручили 2 червня. На повідомленні є печатки міського військкомату.

– Антон має „білий білет” — у нього епілепсія, – продовжує співрозмовник. – Він пройде медкомісію, і я впевнений, що служити не буде. Але й інших хлопців відловлюють на зупинках, замість того, щоб робити це цивілізовано.

Військовий комісар обласного військового комісаріату Володимир Катинський наголошує, що законом чітко не визначені місця, де потрібно вручати повістки.

– У нинішніх умовах, коли у країні нестабільна ситуація, доводиться вручати повістки і на зупинках, і на робочих місцях, – каже він. – На жаль, патріотизм деяких людей – на нулі. Вони свідомо уникають мобілізації, переховуються, ігнорують працівників жеків та військкоматів, які приходять із повістками додому. Насправді ж, за законодавством, ми можемо сповіщати про це і по телефону.

Комісар каже, що вручення повістки – це не направлення на службу в армії. Громадянин України спочатку повинен з’явитися у військкомат для уточнення облікових даних та проходження медичного огляду.

– Якщо людина має проблеми зі здоров’ям, вона не піде служити, це визначено законом, – пояснює пан Катинський. – Тому немає чого боятися.

Кореспонденти спробували детальніше розпитати про цей інцидент у міського військового комісара Сергія Гаврилюка. Той відмовився коментувати.

Джерело: “20 хвилин