Свої асоціації та рефлексії представив тернополянам рівненський художник Олександр Гурістюк. Більше 60-ти полотен волинського митця виставили в галереї «Бункермуз» 25 березня.
Роботи художника не мають єдиного тематичного спрямування, проте переважають у його творчості портрети прекрасної полови ни людства, повідомляє ІНТБ.
– Я пишу все: портрети, пейзажі, натюрморти. Але переважно я люблю жінок писати, при чому дуже довго їх пишу. І тут, до речі, є багато портретів, які ще недовершені до того етапу, що можна їх показувати. Половина портретів є недописаних, як я вважаю. Наприклад, моя жінка каже: «Саша! Все, досить! Не малюй далі!» – розповідає Олександр Гурістюк.
Свої полотна Гурістюк пише довго та старанно. Над одним може працювати по 30-50 сеансів. А якось намалював аж за 70. І це ще небагато, вважає митець.
Портрети жінок Олександр Гурістюк пише з натури, не вимагаючи при цьому позувати. Достатньо просто бути поряд, каже художник. Проте на замовлення Гурістюк не малює. Адже, як відомо, людям не вгодиш.
– Наприклад, дядя, який багато грошей має, приводить свою коханку і каже: «Зроби її там…» І я починаю не її писати, а займаюсь пластичною операцією. Тобто ніс не подобається. Я ще не знаю таку жінку, якій би свій ніс подобався. І починається втручання, а потім каже: «Вона не схожа». Я з чоловіка, наприклад, Давида роблю, а з жінки – якусь Мадонну. А потім починаєш робити схоже, а він каже: «Вона негарна» – каже художник.
Свої роботи Гурістюк представляє не лише у виставкових залах, а й у ресторанах, страхових компаніях, і навіть банках. Оскільки він бажає, щоби полотна побачило якомога більше людей. Виставити свої картини художнику пропонують і в Копенгагені, Цюріху, Лондоні, Неаполі, Лос-Анджелесі. Проте на це, каже Олександр Гурістюк, потрібно багато коштів.