Шопку із фігурами старенького Йосипа, пресвятої Діви Марії і маленького Ісуса освятили на Театральному майдані.

Особливого відчуття свята тернополянам додають троє живих ягнят, які ходять по сіні біля ясел

Священики трьох конфесій освятили головну шопку міста 5 січня на Театральному майдані.

Вони поблагословили Тернопіль і його жителів на щасливий рік

Подивитися на пресвяту родину та імпровізовані ясла, що біля драмтеатру, приходять тернопільські сім’ї. Найменші – в захваті від живих ягнят у шопці.

Я з дитинства люблю це свято, – розповідає тернополянка Оксана Мудрик (41 р.). – Сьогодні подивитися на освячення шопки прийшли всією сім’єю. Найцікавіше тут для сина Святославчика..

Тернополяни з сім’ями приходять фотографуватися до маленького Спасителя і досі.

Я дуже радий і гордий з того, що ми бережемо наші традиції, – говорить тернополянин Владислав Підлісний (53 р.). – Шопку відтворили дуже гарно, за всіма канонами. Такого не побачиш у будь-якому іншому місті.

Чи не найбільшу шопку поставили до свят у церкві Святого апостола Петра отців францисканців, що на вул. Володимира Великого. Картину народження Ісуса розташували перед церковними вратами майже на всю їхню висоту та ширину. Окрім центральної картини із життя Христа, у різдвяній шопці розмістили й манекени монахів у чорних сутанах зі смиренно похиленими головами. Шопку майстри щорічно урізноманітнюють та удосконалюють.

Я приходжу сюди майже щодня із дворічним сином, – каже вірянка Марія Петровська. – Такої як у нас шопки нема ніде. На саме Різдво тут і річка тече, і навіть живих кроликів приносять, а уся шопка освітлюється. Потрібно кілька хвилин, аби роздивитись її усю. Загалом зведення шопки, як ми спостерігали, – це дуже клопітка робота. Тому дуже хочеться подякувати церкві за такий шедевр.

Ірина НОЖЕНКО, Світлана ГРИВАС, газета 20 хвилин