Напередодні у Тернополі відкрили перший центр соціальної реабілітації для дітей–інвалідів. Тут пацієнти віком від 2 до 18 років зможуть абсолютно безкоштовно отримати усю необхідну допомогу. У медичному закладі будуть застосовувати різноманітні методики лікування.

– В нашому закладі ми виокремили для себе реабілітацію соціальну, психологічну, реабілітацію педагогічну у тому числі. Педагогічна реабілітація діє об’єднаним методом. Це є методика Марії Монтессорі, яка скерована на розвиток того таланту, який дитині даний природою. Окрім того, дитина виокремлює вже з дитячого віку для себе здібності до певної професійної зайнятості, – розповіла директор реабілітаційного центру для дітей–інвалідів Наталія Турецька.

Загалом у закладі працює семеро кваліфікованих спеціалістів, які індивідуально підходять до проблем кожного пацієнта.

– Дитина у нас безперервно може перебувати дві години двічі або тричі на тиждень. Це все дуже індивідуально. Ми намагаємося створювати ті умови, які для дитини найбільш прийнятні. Одні найкраще активні і найбільш добре сприймають спілкування о 8 годині ранку, а інші – після обіду. Ми адаптовуємось і до цього, –

зауважила Наталія Турецька.

Функціонує реабілітаційний центр для неповносправних діток не лише за кошти з міської казни.

– У цьому році на увесь заклад було витрачено, разом із заробітною платою працівників, понад 400 тисяч гривень. На наступний рік ця сума буде збільшена. Варто зауважити, що фінансування відбувається не тільки з міського бюджету. На це виділяються і бюджетні кошти, які йдуть по спеціальній програмі, – розповів міський голова Сергій Надал.

Перші позитивні результати від роботи такого центру вже помітні.

– Цей заклад є корисним уже з перших днів, як сюди прийшла моя дитина. Ставлення до неї, як вона почала себе одразу почувати, реакція відчувається з перших днів. Сьогодні ми прийшли тільки другий раз, а у мене дитина тут ходить активно, їй показали кожен кутик, –  поділилась з «Радіо Рокс» мама одного з пацієнтів Лілія Музика.

Додамо, що наразі у центрі проходить реабілітацію понад 30 дітей.