Приймально-діагностичне відділення, побудоване та обладнане за європейськими технологіями, відкрили 23 грудня у Тернопільській міській лікарні №2.
Таке відділення запланували у місті у зв’язку з підготовкою до ЄВРО-2012. Його будівництво тривало з липня цього року.
Це був тривалий проект на тендерній основі, – розповідає головний лікар Віктор Кміта. – Його розпочали ще у липні, а закінчили аж тепер. На це витратили 480 тисяч. Проект фінансували за кошти з міського бюджету, держбюджету та за кошти спонсорів.
Зі слів Віктора Кміти, особливістю приймально-діагностичного відділення є те, що допомога для різних пацієнтів сконцентрована в одному і тому ж місці. Тут прийматимуть як планових хворих, так і тих, яких довозить швидка, хворих з невизначеним діагнозом.
У цьому відділенні можна оглянути хворого, поставити діагноз, надати допомогу, – пояснює головний лікар. – Якщо пацієнт не потребує подальшої медичної допомоги, його відправлять додому. За необхідності – у стаціонарне відділення. Основне, що хворого уже не треба буде переправляти з кабінета у кабінет. Адже якщо справу маємо з важким хворим, то важлива кожна хвилина.
Окрім того, у новому відділенні можуть провести УЗД-дослідження, ендоскопію, електрокардіограму, зробити аналіз крові. Зі слів медиків, якщо хворий потребуватиме додаткового медичного обстеження, то він може перебувати тут навіть упродовж 3-6 годин. Для цього у приймально-діагностичному відділенні є спеціальні ліжка.
– У приймально-діагностичному відділенні працює 12 осіб, включно із санітарками, – додає головний лікар. – Та за необхідності можна зняти працівників з інших відділень.

“20 хвилин”