Саме так презентував майбутнє відкриття меморіальної таблиці видатному українському природодосліднику та природоохоронцю Миколі Чайковському заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міської ради Олег Соколовський.

Чайковський, меморіальна дошка, еколог«Уявляєте собі, вперше у світі екологу відкривають меморіальну дошку. І саме у Тернополі. Цей еколог все життя віддав екології. Уявіть собі, наш парк Загребелля він садив. Зробив сотні ботанічних зон. Про його роботу можна книжки писати», – сказав пан Олег.

Вчора відбулося урочисте відкриття меморіальної таблиці видатному українському природодосліднику та природоохоронцю Миколі Чайковському в рамках міжнародної науково-практичної конференції “Подільські читання”, що пройшла Тернопільському національному педагогічному університеті імені В.Гнатюка.

Меморіальну дошку встановили поряд з ботанічним заповідником, названим якраз на честь Миколи Чайковського. Цей пам’ятний знак встановили на будинку за адресою вулиця Винниченка, 13.

«Справедливо Миколу Петровича можна назвати організатором природно-заповідного фонду Тернопільської області, – зазначив один із учасників відкриття меморіальної дошки, громадський активіст Ігор Сцібайло. – За його безпосередньої участі і підтримки в області створено понад 300 заповідних територій та об’єктів, у тому числі природний заповідник “Медобори”, філіал заповідника “Кременецькі гори”, який з 2009 року має статус національного природного парку, перший в Україні регіональний ландшафтний парк “Дністровський каньйон” та робота зі створення національного природного парку «Дністровський каньйон». За сприянням його учнів та послідовників число об’єктів природно-заповідного фонду в Тернопільській області сьогодні наближається до 600».

Чайковський, меморіальна дошка, екологЧайковський, меморіальна дошка, екологЧайковський, меморіальна дошка, екологЧайковський, меморіальна дошка, екологЧайковський, меморіальна дошка, екологЧайковський, меморіальна дошка, еколог