Більше двох сотень юнаків і дівчат, які займаються велоспортом приїхали до Тернополя на змагання. Вони взяли участь у Чемпіонаті України з велоспорту та XXI Всеукраїнських велосипедних перегонах пам’яті тернополянина, майстра спорту Володимира Філіпенка.

велосипед, велоспорт– До нас приїхали представники 19 областей, 27 спортивних клубів, – розповів Олександр Бірюков, голова оргкомітету змагань. – Два дні змагання проходили на Чернівецькому шосе, а 20 вересня – у центрі Тернополя. Характерним є те що, це змагання велосипедистів не старше 16 років, тобто тут виховується майбутнє українського велосипедного спорту. За підсумками сезону, кращі велосипедисти мають право потрапити у склад юнацької збірної команди України або в резерв чи кандидати. П’ять років поспіль гонку вигравали тернополяни, а цього року ми поступилися представникам інших міст. Утім, свого часу саме з тернопільських перегонів розпочали свій шлях у великий спорт наші земляки Роман Луцишин, Тарас Шевчук, Віталій Гринів, Владислав Щербань та інші.

Розпочали гонку наймолодші учасники – дівчата до 15 років. Їм необхідно було проїхати шість кіл. Траса кільцевої гонки у місті проходить вулицями Замкова і Листопадова. Виграла цей заїзд 14-річна Інга Северинова із Хмельницького. Майже без перепочинку вона одразу стартувала зі старшою групую дівчат, щоб отримати нагороди за результатами усіх трьох днів Чемпіонату України.

– Важко було, – поділилася враженнями Інга Северинова. – На кожній гонці важко, але треба терпіти, треба мати витримку, щоб так доїхати. У молодшій групі не нагороджують за всі три гонки у загальному заліку, тому я взяла участь і в гонці серед старшої групи дівчат у залік Чемпіонату України. Займаюся велосипедним спортом вже п’ятий рік. Це повністю моя ініціатива. Колись в школі до нас прийшли і запропонували цей вид спорту. Мене це зацікавило і я пішла в спортивну школу. Тренуюся шість днів в тиждень, тільки в неділю маю вихідний. Вільного часу практично не залишається, але всі мої друзі – у нашій команді, вони завжди мене підтримують, рідні також підтримують. Зараз найкращий мій результат – це дві перемоги на міжнародних змаганнях в Польщі цього року. Але хочу досягти ще кращих результатів, повністю реалізувати себе у цьому спорті.

За підсумками трьох днів грамотами, кубками, медалями та цінними призами нагородили 44 учасники. Організували захід Міністерство сім’ї молоді та спорту, Федерація велосипедного спорту України, Тернопільський обласний осередок Федерації велосипедного спорту України.

Ольга Трач

Фото автора