Товариство “Галицька дружина” провело лицарські бої у Тернопільському національному педагогічному університеті.
Товариство “Галицька дружина” виникло тільки рік тому, але молодих хлопців і дівчат вже міцно об’єднує любов до історії, зокрема, до військового мистецтва та побуту кінця ХІІІ ст.
Реконструктори самі виготовляють автентичні костюми руської доби, лати і зброю, і показують свою бойову майстерність на різноманітних фестивалях.
Капітан клубу, Федір Приступа, розповів про історію виникнення ідеї рольових ігор, відтворення живої історії і про її реалізацію в Україні. Жвавий інтерес до почутого, що не дивно, виявили представники сильної статі. Їх захоплювали буквально усі деталі виготовлення зброї та бойової тактики у Середньовіччі. Запитання не припинялися, і гості відповідали на них зі знанням справи, на прикладі слайдів та реальної зброї. Втім, і дівчата виявили неабиякий інтерес в діалозі: прекрасних панянок цікавила, насамперед історія виникнення кодексу честі і особливої лицарської культури. Переконати дівчат у тому, що лицарі на білих конях все ще існують, і шанс зустріти їх не такий маленький, було просто: приклад а мужності і гарту подавали самі “дружинники”.
А потім розпочався бій. Саме спостерігаючи за турніром, глядачі остаточно переконалися, що шоломи і кольчуги – не бутафорія, а бій – це серйозне випробування сил і здібностей.
Бряжчали обладунки, дзвеніли мечі, ляскали удари – все це переносило спостерігачів у далекий час удільних чвар і князівського розбрату. Бажаючі могли сфотографуватися із войовничими русичами, приміряти обладунки і навіть вступити в бій на мечах. Такий сміливець знайшовся, і навіть продемонстрував неабияку спритність у сутичці з тренованим реконструктором, однак перемогти йому не вдалося. Нагородою для лицарів стали гучні аплодисменти і щире захоплення глядачів, повідомляє “20 хвилин”.