Через сварку міської ради з державним казначейством незручності чекають на пересічних тернополян. Про це вже неодноразово попереджали працівники комунальної галузі міста, котрі щодня пікетують управління Держказначейства. Керівників міста, які цього року витратили багатомільйонні кошти на святкування та пам’ятники, підлеглі пікетувати бояться.

Двірників, яких відрядили мерзнути під будівлю, обурює  факт, що ніхто із казначеїв не хоче спілкуватися із простими людьми. Їм ніхто не пояснив, що від місцевих казначеїв нічого не залежить, рішення приймаються не в Тернополі, а Києві. Та здаватися робітники, від яких залежить функціонування міста, не збираються. Комунальники готові приходити під приміщення казначейства кожного дня, як на роботу. Працівники кажуть, що і так не отримують зарплату, а тому, куди йти, різниці немає.

Той факт, що у Тернополі в будь-який момент може трапитися колапс, не приховують і чиновники. Тиждень тому вулиці обласного центру могли лишитися без освітлення.

– Якби не була здійснена оплата за електроенергію, ми об’єктивно, реально мали попередження про відключення підприємства «Міськсвітло» від енергопостачання. Відповідно, зовнішнє освітлення ми не могли би здійснювати. Це не тільки зовнішнє освітлення, не тільки ліхтарі, а й безпека і комфорт людей, це і світлофорні об’єкти, зокрема, – пояснює заступник міського голови Владислав Стемковський.

Але під загрозою вже не тільки комфорт і безпека тернополян. Через блокування рахунків немає можливості купувати пальне для автомобілів швидкої допомоги.

– Ми не можемо в ручному режимі постійно десь домовлятися, щоби нам давали в борг, кредитували, тому що в кожного підприємства, знову ж таки, свої проблеми. Ті ж самі податки, та ж сама заробітна плата у того ж самого постачальника нафтопродуктів. Тому це виходить ланцюгова реакція і знову ж такі наслідки. Якби це була середина року, ми могли би щось чекати, щось думати. Але кінець року і ми бачимо небезпеку, що можемо не закрити ці зобов’язання до 31 грудня, – наголошує заступник Надала

Нагадаємо, станом на 15 листопада казначейство затримує платежі міської ради на суму 5 мільйонів 650 тисяч гривень.