У Тернополі удосконалюватимуть та реформуватимуть діючу систему надання соціальних послуг. Асоціація Жінок у партнерстві з Управлінням соціальної політики Тернопільської міської ради та Тернопільською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України та підтримки Українського Жіночого Фонду презентували новий проект.
Пенсіонери, одинокі непрацездатні громадяни, які отримують соціальну допомогу вдома, відповідатимуть на запитання анкети. Звітні картки, переконані керівники проекту, дають правдиве відображення якості надання цієї допомоги, повідомляє телеканал TV-4.
Ініціатива має іти знизу, а не нав’язуватись згори. Люди самі скажуть чого потребують насамперед, – переконані керівники проекту і його учасники. А це допоможе раціональніше використовувати гроші для соціальних потреб. Схожий проект успішно втілили у кількох районах області. Висновки дали можливість рухатись у правильному напрямку і знаходити порозуміння з владою.
– Саме завдяки нашому дослідженню в Києві ми представляли Тернопільську область, реалізацію нашого проекту, і представила відкритість влади перед громадськими організаціями, яким влада дала можливість промоніторити послуги, – каже керівник проекту Марія Мацук.
Тернопільська влада до такого моніторингу готова, запевнила начальник міського управління соціальної політики Марія Чашка. У Тернополі пенсіонерів, одиноких непрацездатних, які отримують соціальну і медичну допомогу вдома – понад 1300 осіб. До прикладу, одна патронажна сестра опікується півсотнею із них. Аби кожному приділити достатньо уваги, роботи вистачить і медсестрам і соціальним працівникам і владі і доброчинцям. Результати попередніх досліджень дали можливість розкрити і іншу проблему.
– Ми виявили проблеми людей, які надають послуги. Ми вносили пропозиції щодо покращення умов праці соціальних робітників. Далі ми говоримо про необхідність підвищення вмінь, навиків соціальних робітників, – говорить розробник проекту «Вдосконалення системи надання соціальних послуг в Тернополі» Лариса Римар.