Припинити навчання у школах з понеділка 13 грудня, вирішили члени міської надзвичайної протиепідемічної комісії.

До якого числа діти не будуть вчитися, поки не вирішили. Все залежить від того, наскільки знизиться кількість хворих.

Засідання відбулося у п’ятницю, 10 грудня, повідомляє «20 хвилин».

– Це не карантин та не епідемія, а просто заходи, які мають попередити епідемію, – пояснює голова комісії Леонід Бицюра. – З понеділка обмежуємо проведення масових заходів у дитячих садочках.

Новорічні ранки для дітей будуть, однак на них не запрошуватимуть батьків.

Із запровадженням таких обмежень погоджуються і в санепідемстанції. Серед усіх хворих, зареєстрованих на 8 грудня, – 56% школярів.

– Всього на цю дату у місті зареєстрували 557 хворих. Із них 212 – діти до 14 років, а це становить 38%, – розповідає лікар-епідеміолог Тернопільської міської санепідемстанції Світлана Маціпура. – Загалом хворими на гострі респіраторні захворювання є діти до одного року – 9,9 %. Від 1 до 4 років – 34 %, від 5 до 9 – 36,3 % і діти до 14 років – 19,9 %.

Лікарі нагадують, що у повітрі циркулює штам вірусу Н1N1. Хоча випадків захворювання на нього немає.

– Захворювання цьогоріч протікають значно легше, аніж минулого року, не дають важких ускладнень, – зауважила начальник управління охорони здоров’я Ольга Ярмоленко. – Однак, щоб запобігти поширенню хвороби, батьки повинні контролювати дітей, аби вони не збиралися у великі компанії та не відвідували хворих.

Крім того, нагадують лікарі, взимку треба пити чай з журавлиною, калиною та не забувати провітрювати приміщення, зазначає газета.