У Тернополі цього року виявили 50 водіїв, які їздили з фальсифікованими талонами про проходження державного технічного огляду.

Про це повідомив заступник начальника ВДАІ УМВС України в Тернопільській області Віктор Мороз.

–        Фальсифіковані талони про проходження ДТО, котрі, як правило, виготовлені за допомогою кольорових принтерів, вилучали наші працівники упродовж всього року. Загалом їх було виявлено понад 50, – розповів Віктор Мороз. – Саме тому в Україні впроваджено пластикові талони проходження ДТО, які не вигорають на сонці, мають високий рівень захисту, їх неможливо підробити. Кожен такий талон зафіксований в базі даних «Інспектор», відповідно його достовірність легко можна перевірити.

За словами Віктора Мороза, цього року на Тернопільщині пройшли державний технічний огляд 98,6% транспортних засобів.

Власники транспортних засобів, які не представли свої автомобілі на технічний огляд і не отримали необхідного талона чекає адмінвідповідальність, згідно ч. 1 ст. 121 Кодексу України про адміністративні порушення у вигляді штрафу 340-425 грн. Якщо на лобовому склі буде встановлено талон, що не належить даному транспортного засобу, чи без такого – то на водія чекає штраф у розмірі 170-255 грн. Експлуатація транспортного засобу без талона, виданого в установленому порядку, з талоном, строк дії якого закінчився, або з талоном, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандарту або є підроблений, забороняється, в тому числі шляхом постановки транспортного засобу на арештмайданчик ДАІ.

Нагадаємо, державний технічний огляд транспортних засобів в 2011 році розпочнеться 15 січня і триватиме до 15 грудня.