Не спалювати, не викидати у сміттєві баки і не використовувати міське опале листя як компост. У надзвичайно актуальній восени проблемі – суцільні заборони чиновників, комунальників та екологів. Натомість невдовзі сухого листя на вулицях міста значно побільшає. Що робити зі сміттям городянам, аби надворі було чисто і штрафів уникнути? Чиновники запевняють – вихід є.

Про роботу комунальників люди зазвичай згадують тоді, коли вона не зроблена. Поки на вулицях Тернополя сухого листя небагато – пора не та, та й прибирають його вчасно. Проте рясного листопаду не уникнути. Тут і постає питання: що робити з сухим листям городянам? Спалювати – категорично заборонено законодавством, не викидати у сміттєві баки просять комунальники, а робити компост не радять екологи, – повідомляє TV-4.

– Екологи не рекомендують робити компост з міського листя. Воно забруднене і його треба утилізовувати. Його категорично не можна спалювати, бо під час спалювання свинець, все те, що поглинуло листя в міських умовах, буде потрапляти в повітря. Плюс попаде якась пляшка пластикова. В межах міста категорично заборонено спалювати, – розповів заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський.

Відповідальність за спалювання листя – адміністративна. Штрафи немалі – від кількох сотень для громадян до понад тисячі гривень для посадових осіб. Вчинили правопорушення тричі за певний час – чекайте кримінальної відповідальності. За цим слідкує муніципальна поліція Тернополя. Проте чиновники знайшли оптимальний вихід. Частину листя вивозять на Малашівецьке сміттєзвалище. Решта – стає у нагоді на кладовищі. Там листям накривають землю, аби вона взимку не замерзала.

– Наше комунальне підприємство має таку практику, що цим листям певні земельні ділянки закривають. Якщо є потреба копати могилу, то згрібаючи це листя маємо незамерзлу землю. Тому частина листя йде на Микулинецький цвинтар, – каже Владислав Стемковський.

Тернополян комунальники просять сортувати сміття. Восени опалого листя дуже багато – щомісяця це тисячі кубічних метрів. Тому висипати його у сміттєві контейнери не варто. Найкраще – у сміттєвий мішок, який слід залишити біля самого контейнера. Городяни, які живуть у приватному секторі і мають присадибні ділянки, можуть використовувати листя як компост.