Дія патентів на різні види діяльності продовжена. Відтак, кажуть у Тернопільській об’єднаній податковій інспекції, чимало суб’єктів господарювання звертаються із запитаннями. Зокрема, щодо того, скільки і яких патентів треба на ті чи інші види діяльності.
Про це повідомляє телеканал TV-4.
– Якщо в одному торговому об’єкті здійснюється торгівля нафтопродуктами, скрапленим газом і інші види діяльності є, наприклад торгівля продовольчою групою, в такому випадку потрібно придбати два торгових патенти, адже це два різних види діяльності і застосовуються різні ставки збору. Якщо платник надає платні побутові послуги, також в такому випадку треба в обов’язковому порядку придбати патенти, незалежно, як розраховуються за ці послуги – готівкою чи в безготівковому вигляді, – каже заступник начальника Тернопільської ОДПІ Леся Захарко.
У Тернополі, кажуть податківці, все популярнішими стають ігрові центри для дітей. Такий вид діяльності також потребує патента.
Надаються послуги на дитячі ігри – батути, каруселі. Такі суб’єкти господарювання, які надають такі послуги, в обов’язковому порядку повинні сплачувати збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності і придбати патенти, тому що цей вид відноситься до сфери розваг, – пояснює Леся Захарко.
Нововведення Податкового кодексу – довша тривалість дії патентів. Тому ті, у кого торгові патенти, термін дії яких на перше січня цього року не закінчився, повинні до обов’язково до першого квітня надати цей документ у податкову за місцем видачі, аби там безкоштовно дію патенту продовжили.
– Якщо на момент введення в дію Податкового кодексу платники, які придбавали торгові патенти, термін дії яких не закінчився, повинні повернути до податкового органу протягом трьох місяців, а саме до 1 квітня, в зв’язку з тим, що помінявся термін дії патентів – раніше на 1 рік видавався патент, зараз термін дії продовжився до 5 років – і в зв’язку з тим, що ставка збору зросла, – каже заступник начальника МДПІ.
Ставка збору зросла після рішення сесії Тернопільської міськради п’ятого січня цього року, кажуть у податковій. Якщо раніше максимум у Тернополі був триста двадцять гривень, то тепер – триста сімдесят.