У Тернопільській міськраді визначаються з місцем встановлення скульптури Світовида, – повідомляє “20 хвилин”

.

– Зараз мова не йде про те, щоб встановлювати чи не встановлювати скульптуру, – говорить голова тернопільської громади об’єднання рідновірів України Ігор Аркуша. – Наразі вирішують питання щодо місця її встановлення. У міській раді працюють над цим.

Водночас Ігор Аркуша наголосив, що ця скульптура не є культовою спорудою, а пам’яткою культурно-садового мистецтва.

– Ця робота не є точним відтворенням скульптури Світовида, знайденої на Тернопільщині у Збручі в 1848 році, – пояснив голова громади рідновірів Тернополя. – Це лише художня копія, виконана українським скульптором Альошкіним. До речі, у нашому місті на набережній Ставу розміщені роботи учнів та друзів Альошкіна. Тож не бачу нічого такого, щоб перешкоджало встановити художню роботу цього митця.

За словами Ігоря Аркуші, скульптури-копії Світовида встановлені у Києві, Львові, Москві, Санкт-Петербурзі. Оригінал же зберігають у Краківському краєзнавчому музеї.

– Тернопіль найбільше мав би пишатися цією збруцькою знахідкою, але наразі місто ніяким чином не увіковічнило пам’ятку, – говорить Ігор Аркуша. – Ми мали б наголосити, що це українська пам’ятка, а не польська, як це стверджують західні сусіди. І це мало б стати додатковим туристичним об’єктом міста, особливо перед “Євро-2012”. Наприклад, польським туристам було б цікаво довідатися, де насправді батьківщина Збруцької знахідки. Патріоти міста мали б сприяти встановленню скульптури. Ми ж якось сором’язливо замовчуємо дохристиянську сторінку історії наших предків.

До речі, як зауважив Ігор Аркуша, в №107 центральної свободівської газети було розміщено матеріал під заголовком “Розграбовані скарби України” (серед них і Світовид – Збруцький ідол – прим. ред.). У статті йшлося про наміри партії сприяти поверненню історичних цінностей на батьківщину.

Нагадаємо, на початку липня ініціативна група тернополян встановила кам’яну скульптуру язичницького бога Світовида у парку ім. Шевченка неподалік від обладміністрації. Одначе 11 липня з наказу мерії пам’ятку демонтували, оскільки її встановили самовільно.

Читайте на цю тему:

Тернопільські язичники погрожують смертю за свого ідола

Міськрада демонтувала язичницького ідола через водно-моторний спорт

У центрі Тернополя поряд з пам’ятником Бандері влаштували поганське капище