У лікарні швидкої допомоги дефіцит кадрів, які готові працювати із хворими на коронавірус. Відтак директор закладу Ярослав Чайківський запросив до співпраці студентів медичних університетів і коледжів.

Нині у лікарні швидкої допомоги більше половини ліжок, визначених для хворих на COVID-19, заповнені. Майже всі пацієнти киснезалежні, – каже директор закладу Ярослав Чайківський. Необхідними засобами лікарня забезпечена, однак є потреба у кваліфікованих фахівцях.

“На сьогоднішній день ми маємо 73 хворих. Вже більше 50% ліжок у нас заповнено. Враховуючи те, що у нас йде динаміка до збільшення кількості хворих, то рівень заповненості далі може збільшуватися. Хворі стали важчими. Всі пацієнти, які до нас потрапляють, є киснезалежними. Ми киснем забезпечені достатньо, маємо 71 кисневий концентратор, також у нас функціонує кисневий генератор. Також лікувальна установа достатньо забезпечена засобами індивідуального захисту, є необхідна кількість медикаментів з розрахунку на два місяці. Резерви постійно поповнюються. Найбільшою проблемою, яка може виникнути в нас найближчим часом є людський ресурс. Оскільки лікарі також хворіють, середній медичний персонал. Ми акумулюємо всі сили ресурси, щоб надавати медичну допомогу у повному об’ємі, на  належному рівні. Ми хочемо звернутися до керівництва медичного університету, до медичних коледжів, які є в місті, області, для того, щоб залучити студентів старших курсів, які б могли серйозно допомогти у лікуванні хворих на коронавірус. Проте наразі ми не зможемо виплачувати їм заробітну плату”.

Додамо, у Тернополі розгорнули майже чотириста місць для лікування хворих на коронавірус. Більше половини ліжок заповнені. Кількість госпіталізацій з кожним днем збільшується.