.

Вісімнадцятирічного жителя села Смиківці Тернопільського району міліціонери затримали за вчинення непокори та умисне нанесення тілесних ушкоджень працівникові органів внутрішніх справ. Його спільник – неповнолітній житель обласного центру поніс за вчинене адміністративну відповідальність. Ще один школяр, що був учасником інциденту, проходить у справі як свідок.

.

Про це повідомили у ВЗГ УМВСУ в області.

Випадок трапився днями в парку Слави. На зауваження дільничного інспектора про заборону розпивання алкогольних напоїв у громадських місцях, троє молодиків, серед яких двоє неповнолітніх, відреагували агресивно. Юнаки уже були напідпитку (це згодом підтвердить і висновок нарколога), а в руках тримали пляшки з пивом. Хміль добряче вдарив у голови, бо поводилися парубки неадекватно, чим і привернули увагу дільничного інспектора, котрий обходив свою дільницю. На зауваження міліціонера старший з компанії з лайкою накинувся на правоохоронця, зірвав з нього погони, порвав формений одяг, відтак, облив пивом.

– Про інцидент в парку нам повідомила невідома жінка, – розповів начальник міської міліції Андрій Матрифайло. – Йшлося, що троє молодих людей б’ють співробітника міліції. Я особисто виїхав разом зі слідчо-оперативною групою. Справді, в громадському місці ми застали трьох нетверезих юнаків і дільничного інспектора, на котрому була розірвана сорочка. З’ясувати, що трапилося, вдалося на місці. Один із зловмисників поводився дуже агресивно, погрожував усім, висловлювався нецензурно, виявляючи неповагу до оточуючих.

Аби офіційно підтвердити наявність алкоголю в крові затриманих, міліціонери спочатку доправили їх на огляд до наркологічного диспансеру, відтак, зловмисники давали свідчення у відділі міліції.

З’ясувалося, того дня юнаки святкували успішне складання іспитів, адже двоє з них неповнолітні і навчаються у вечірній школі. Незважаючи на юний вік, відзначали усе по-дорослому. Спочатку випивали в одному з розважальних закладів села Смиківці, відтак, приїхали розважатися до Тернополя. Але випитого в барі алкоголю виявилося замало, тому взяли ще пива. Саме за розпиванням слабоалкоголю їх і застав дільничний. Не відреагувати на зухвале порушення законодавства лейтенант міліції не міг.

Після проведеної перевірки міська прокуратура порушила кримінальну справу проти повнолітнього зловмисника. Йому інкримінують дві статті: 342 (частину 2) – опір працівникові правоохоронного органу під час виконання ним службових обов’язків та 345 (частину 2) – умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу побоїв, легких або середньої тяжкості. На даний час як міру запобіжного заходу жителю села Смиківці обрали утримання під вартою. Відповідальність уже поніс один з неповнолітніх спільників. Згідно рішення Тернопільського міськрайсуду, йому належить виплатити адміністративне стягнення за порушення статті 185 КУПАП.