У Тернополі роблять операції без розрізів. Артроскопічні методи лікування застосовують в міській комунальній лікарні швидкої допомоги.

Про це повідомляє «Українська хвиля».

Ортопед-травматолог Аркадій Яворський каже, що такі операції мають безліч переваг.

– Можна оперувати старими методами розрізаючи суглоби, але таких результатів, як за допомогою артроскопічних операцій – досягнути неможливо. Економиться час, пацієнт перебуває на лікарняному ліжку набагато менше, – каже Аркадій Яворський. – Економиться й час пацієнта. Цей метод дозволяє дістатись безпосередньо до проблемного місця. Артроскопічні операції проводяться за допомогою спеціальних приладів, камера приєднана до трубки. При відкритій операції побачити все – неможливо. Артроскопічний спосіб дозволяє провести ювелірну операцію, переконані лікарі.

Аркадій Яворський розповів, що великий сегмент пацієнтів становлять спортсмени, люди, які займаються лижним спортом. Мото, велоспорт, боротьба, футбол – дають також високий травматизм. В Україні широко розповсюджені артроскопічні методи лікування. Навіть в деяких районних клініках оперують таким чином. Унікальним є те, що операції проводяться в умовах лікарні швидкої допомоги, яка працює цілодобово. Лікар пригадує, що бували випадки, коли пацієнт прийшов, а через годину його прооперували. В лікарні швидкої допомоги можна робити такі операції в будь-який момент.

Нагадаємо, подібну операцію на коліні нещодавно переніс Віктор Янукович. Як повідомила прес-служба Президента, у Януковича була давня спортивна травма.