журналіста прив'язали до лавкиНе всі тернополяни співчувають біді інших, з’ясували під час експерименту журналісти “RIA плюс”. Хтось майже одразу кидався на допомогу, інші перелякано проходили повз. Декотрі взагалі говорили, мовляв, жінкам так і треба.

Аби підняти настрій читачам напередодні 1 квітня, кореспонденти газети “RIA плюс” влаштувати експеримент.

Як в одній із народних пісень, вони “прив’язали Галю за коси”. Проте не Галю, а Ірину і не за коси, а до лавочки, просто в центрі міста.

“Так вам і треба!”

Щоб отримати найбільш приголомшливий ефект, обираємо у Тернополі одне з людних місць – біля пам’ятника Соломії Крушельницькій. Поруч – ще одна скульптура, тобто те, що залишилося від “Випадкової зустрічі”. Подруга прив’язує мої руки до лавки жовтою мотузкою. Колір – яскравий, а отже, відразу впадає в око. Колега із камерою всідається напроти і спостерігає. Разом чекаємо, поки “рибка”, тобто жителі міста “клюнуть” на жарт.

У душі відчуваю якесь сум’яття. Хоча “на носі” й 1 квітня (прим. ред. – Свято сміху і дурнів), утім, бути прив’язаною до лавки у Центрі – там, де ходить багато знайомих, трохи незвично. Однак цікавість, бере верх. Аби привернути до себе увагу перехожих, спершу не роблю нічого. Сиджу і мовчу, навіть дивлюся в інший бік. Однак мене все одно помічають. Першим підходить чоловік, якому на вигляд років 40-45. Він – охайно одягнений, у куртці світло-коричневого кольору та в діловому костюмі. Дивиться і не приховує невеликого морального задоволення від споглядання такої “картини”.

– Ось так з вами, жінками, і треба! – серйозно каже він. – Догралася? А з вами по-іншому не можна. Тільки так!

Чоловік навіть не намагається допомогти, спокійно йде у напрямку драмтеатру.

Запідозрили у тероризмі

Сквером повз мене проходять кілька дівчат. Схожі на студенток-першокурсниць чи учениць коледжу. Юнки посміхаються і жваво щось обговорюють. Коли підходять ближче, прошу їх допомогти. Однак вони здивовано на мене дивляться і йдуть геть.

Я не здаюся, починаю просити про допомогу голосніше. Роблю вигляд, що намагаюся відв’язатися від лавки. Присідаю біля неї, ходжу туди-сюди, пересуваю мотузку по дошках, наче хочу її протерти. На ці мої старання відгукуються двоє чоловіків, на вигляд років 30-35.

– Дівчино, що з вами? Хто так прив’язав? – запитує незнайомець.

Той чоловік розв’язує мені руки, а інший, тим часом, жартує, мовляв, може, це – розіграш.

– Розслаб руку, зараз я тебе звільню, – каже добродій. – Хто ж тебе прив’язав і навіщо?

Я пояснюю рятівникам, що це жарт, дякую за допомогу.

Згодом повз мене проходять ще двоє молодиків, які з цікавістю спостерігають за мною. На вигляд їм обом – близько 25-ти. Один із них назвався Тарасом. Одягнений у чорну спортивну куртку, на плечі — сумка з ноутбуком. Тарас пильно дивиться мені в очі і запитує, що зі мною трапилося. Відчуваю, що він намагається мене “розкусити”: чи потрібна мені допомога чи це жарт? Прошу хлопців мене відв’язати. Тоді підходить моя подруга і запитує, що відбувається?

– У мене рука болить, – придурюється товариш Тараса Сергій. – Може, нехай вас подруга розв’яже? Тут нескладний вузол. Знаєте, а раптом ви заміновані. Ми вас розв’яжемо, а тут щось вибухне? Зараз терористів багато…

Врешті вони таки допомагають мені “визволитися”. За 40 хв. “мотузкового” експерименту до мене підійшли також студенти-іноземці з медуніверситету – Анд Давіш і Джак Алголіді. Хлопці відразу кинулися “рятувати”, хоча й запитали, чи я бува не з телебачення? Знайшлося ще й чимало цікавих. Вони просто виглядали із вікон сусідніх будинків.

Гадаю, експеримент таки вдався. Адже наш жарт когось розсмішив, а декого змусив здійснити благородний вчинок. І це приємно.

Ірина Ноженко, Наталія БУРЛАКУ