Народили і… не забули! Щоб змінити реалії в українських пологових, жінки у Львові, Івано-Франківську, Черкасах, Ужгороді об’єднують зусилля. І вже мають перші успішні досвіди.

Різні міста – різні проблеми, але настрій у жінок однаковий: народжувати вони прагнуть гідно і щиро вірять у зміни. Тому загальноукраїнська ініціатива “Право на гідні пологи” впевнено розширює свою географію на Тернопіль.

Недостатнє харчування, зайві аналізи та огляди – це ті проблеми, з якими стикаються породіллі у пологових будинках. Можна робити вигляд, що так і має бути, а можна робити все для того, щоб так і було, перетворюючи українські реалії. Активістки об’єднують середовища та радо обмінюються досвідом з такими ж активними і небайдужими матерями з нашого міста. Вже 14 квітня у Тернополі – форум “Право на гідні пологи”!

“Нам важливо посадити за один стіл усі сторони – і владу, і жінок, і лікарів. Наш форум – це можливість почути один одного, щоб уникнути конфліктів. Пора переходити до співпраці, щоб творити зміни“, – каже Ірина Яремчук, координаторка ініціативи у Тернополі.

Знаєте про умови у тернопільських пологових не з чуток? Самі народжували у 2018-у? Маєте ідеї, як виправити ситуацію? Поділіться досвідом! Щоб зрозуміти, які проблеми є в тернопільських пологових і як їх вирішувати, організатори ініціативи запустили анонімне онлайн-опитування: htt://l2u.su/qb1M.

Кілька хвилин Вашого часу може покращити умови жінок у пологових будинках Тернопільщини!

Досвід львів’янок переконливий: говорити вголос не треба боятися! Разом легше шукати порозуміння з владою і партнерів для якісних змін. За два роки у Львові активістки добилися цілодобової води та кнопок виклику медперсоналу у пологових, налагодили співпрацю з медиками і міським управлінням охорони здоров’я. Перші кроки трансформувалися в унікальний проект “Львів – місто мами: вагітність, пологи та ранній розвиток”, який активно працює. У місті ще є що змінювати, але головне – процес зрушився. Тернополянкам жінки розкажуть про свій досвід, а також запропонують унікальну інформацію про те, як захистити свої права.

Приходьте! Вхід вільний.