Студенти медичного університету вдруге протестували під стінами облдержадміністрації. Майбутні лікарі висловлювали незгоду із реформою інтернатури, а також із запровадженням іспиту КРОК.

«Інтернатуру кожному», «Європейські реформи – європейські зарплати», «За розумні зміни», – з такими плакатами прийшли студенти-медики під стіни облдержадміністрації. Вони незгодні із запровадженням трирічної резентатури. «Наше навчання і так тривале і надто затратне. Щоб вступити на державне, треба було найкраще скласти ЗНО, вчитися з репетиторами. Шість років крім навчання нічого не бачу, а тут мені кажуть, що потрібно ще три роки проходити резентатуру. Я вступала сюди на інші умови. Мало того, що мені ніхто не гарантує працевлаштування, потрібно все самій шукати, то ще треба стільки років вчитися і без зарплати бути», – каже студентка Христина Близневська.

До протестувальників вийшов голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Він пообіцяв розібратися у проблемі і допомогти.

«Я вислухав вашу думку й дізнався вашу позицію. Знаю проблему. Хочу допомогти. Пропоную провести в приміщенні адміністрації робочу зустріч з вашою ініціативною групою. Запрошую до участі в ній керівників управління охорони здоров’я, ректорату медуніверситету, щоб предметно обговорити ситуацію, яка склалася».

14 листопада в облдержадміністрації запланована зустріч студентів медуніверситету, викладачів та представників управління охорони здоров’я. Чи допоможе це змінити реформу інтернатури, покаже час.

Софія Романська