Тернополянам відкривають невідомі сторінки з історії підпільних повстанських загонів. В обласному краєзнавчому музеї представили експозицію з більш ніж 20 банерів. У них висвітлена та змальована статистика по всіх тогочасних українських губерніях, де працювали секретні організації, були селянські збройні повстання та загони самооборони.

.

Як каже голова київської організації товариства «Меморіал» Роман Круцик, в експозиції показується боротьба українців Східної та Західної України проти російської окупації.

Для створення цієї експозиції залучили матеріали державних та галузевих архівів служби безпеки України з 18 областей нашої держави. Всього опрацьовано 238 фондів та 1325 справ. Використано понад 300 фотознімків. Завдяки багаторічній праці, зізнається Роман Круцик, бажаючі можуть дізнатись про секретні розділи в історії. А саме: про Відродження українства, добу Центральної Ради, Директорії і Гетьманату, про невідомі досі злочини «чекістів», більшовицькі грабежі та репресовану духовність.

– Окремий розділ – три окупації України. Ми вивели, які війська Росія кинула на окупацію, які російські банки фінансували яких саме чиновників на заміщення посад, тому що українцям не довіряли. Тобто це є політична історія України, яку наші сусіди, які мали колись Україну, як колонію, дуже не хочуть, щоб ми її знали, – каже Роман Круцик.

Знайомство з матеріалами виставки – це знайомство зі сторінками боротьби українського народу за свободу на теренах Центральної і Східної України у 1917-1933 роках. До цієї експозиції Роман Круцик видав також книжку-путівник «Народна війна», – повідомляє ІНТБ.