Жителі обласного центру починають запасатися продуктами до Новорічно-Різдвяних свят. Побоюються, що далі ціни ще підвищаться. Оскільки останнім часом простежуються тенденції до різкого зростання цін.

Порівняно з минулим роком, ціни на продуктовий набір зросли на п’ятнадцять відсотків, вартість окремих продуктів збільшилася удвічі, – такі результати оприлюднили спеціалісти з відділу статистики. Відчули дорожчання продуктів також тернополяни.

«Ціни у магазинах взагалі не відповідають нашим зарплатам і пенсіям. І найгірше те, що люди вже просто змирилися і навчилися виживати у таких умовах», – каже пенсіонерка пані Наталія.

Продавці запевняють, що причиною високих цін є зростання собівартості виробництва.

«Дорожчання пального, різні ринкові моменти, зростання собівартості – це те, що впливає на ціни. Цього року зріс у ціні навіть так званий борщовий набір, особливо подорожчали продукти, привезені із-за кордону. Така ситуація не тішить нікого. Бо поменшало покупців. Люди стали менше купувати», – каже продавець Ірина Слюсарук.

Різняться ціни на ринку і в магазинах. Вартість продукції у магазинах частково вища. Продавці прогнозують, що на окремі продукти ціна може далі зростати.