Пікетування обласного управління СБУ провели у Тернополі члени патріотичних організацій, протестуючи проти затримання і тиску на історика Руслана Забілого.
Як повідомили в Центрі досліджень визвольного руху, в такий спосіб пікетувальники висловили свій протест проти тиску спецслужби на історика, директора національного музею «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого, якого нещодавно затримали у Києві. В руках піктеувальники тримали плакати з написами «Хорошковський – байстрюк Берії», «СБУ не КГБ», «Руки геть від Української Історії».
– Ми вимагаємо закрити сфабриковану справу стосовно Руслана Забілого, відновити розсекречення документів на тему голодомору та Українських визвольних змагань й відправити у відставку голову СБУ України Валерія Хорошковського, – зачитав під час виступу вимоги пікетувальників керівник громадської ініціативи «Оновлення країни» в Тернопільській області Олег Вітвіцький.
У свою чергу один із лідерів громадського обʼєднання «Українська справа» Михайло Ратушняк під час виступу наголосив, що всі присутні на акції протесту хочуть жити в демократичній країні, де свобода думки і свобода буди б не порожніми словами.
– Тому ми не допустимо, щоб людину, яка докопується до правди, невигідної владній верхівці, переслідували і залякували, – запевнив Ратушняк.
За даними Центру досліджень визвольного руху, до пікетувальників вийшов перший заступник начальника управління СБУ в Тернопільській області Володимир Іванюк, який подякував молоді за активну громадську позицію й пообіцяв передати звернення в Київ.
Нагадаємо, історика Руслана Забілого 8 вересня затримали в Києві працівники СБУ. Його звинуватили в тому, що він нібито хотів передати третім особам матеріали, що становлять державну таємницю. У Забілого вилучили персональний ноутбук та цифрові носії. За словами історика, в розмові з ним працівники служби безпеки радили задуматися про свою сімʼю та пропонували зайнятися вчителюванням у школі.