Депутати міської ради зменшили орендну плату за землю.  Таке рішення прийнято на черговій сесії. Збільшено лише оренду для структур, які б хотіли запровадити на орендованій землі гральний бізнес (до речі заборонений законом).

Загалом згідно з змін до рішення міської ради від 30.03.2010 р. №5/33/1 «Про грошову оцінку земель м. Тернополя» з наступного року понижуючий коефіцієнт при оцінці вартості землі мав скласти 0,7 замість 0,5 як цього року. А орендна ставка власне відштовхується від оцінки землі.

Втім, з метою зменшення навантаження на суб’єктів господарювання та створення сприятливих умов розвитку малого та середнього підприємництва, коефіцієнт 0,5 вирішено залишити і на наступний рік. Депутати переглянули орендні ставки на 2011 рік в меншу сторону.

Рішенням депутатів зокрема передбачено, що за земельні ділянки різного функціонального використання плата складатиме 3% від грошової оцінки землі.

При цьому для окремих видів встановлено інший відсоток, наприклад, для розміщення та обслуговування торгових кіосків, павільйонів плата зніматиметься у розмірі 8%, для встановлення кіосків та павільйонів по ремонту взуття, годинників, одягу – 6%, кіосків, павільйонів по торгівлі тютюновими виробами, розміщення гральних автоматів – 12%.

За земельні ділянки для розміщення та обслуговування ринків, торгових центрів, комплексів, банківських, фінансових та кредитних установ плата складатиме 3,5%, автозаправних станцій – 4%, вбудовано-прибудованих орендованих, викуплених та інших нежитлових приміщень – 3%.

За земельні ділянки для будівництва та обслуговування гаражних кооперативів, надані для обслуговування існуючих та новозбудованих багатоквартирних житлових будинків, гуртожитків, а також надані громадянам для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, індивідуальних гаражів – 0,09%.

За земельні ділянки, надані громадянам для ведення особистого господарства, сінокосіння та випасання худоби, садівництва і городництва – 2%.

Залишається додати, що орендарями чималої кількості комунальних земель і площ є або самі міські депутати, або наближені до них та їхніх родин фірми і фірмочки.