Ювілейний, X міжнародний фестиваль “JazzBez” відбуватиметься у Тернополі 4-6 грудня. Фестиваль цей заснований львівським мистецьким об’єднанням «Дзига» 15 років тому, поєднав спочатку тільки Львів та Перемишль. Тернопіль приєднався до нього у 2005 році, і став першим українським містом, яке розширило географію фестивалю.

Концерти сучасної джазової музики, які відбуваються у рамках заходу – мандрівні. Упродовж всього фестивалю одні і ті ж джазові колективи та виконавці виступають у різних містах. Цьогоріч «JazzBez» завітає до 14-ох міст України та Польщі.

Для тернопільської публіки свою музику на ювілейному фестивалі представлять п’ять формувань. До їх складу входять музиканти з України, Польщі, Індії, Америки.

– Традиційно ми представляємо українських музикантів на фестивалі, – розповів директор заходу у Тернополі Олег Макогін. – Відкриє його колектив Ігоря Закуса «Jazz Kolo», одного із найкращих джазових музикантів України. Це бас-гітариста зі Львова, який вже давно живе і працює в Києві. У нього є відома джазова програма «Джазове коло», до якої він запрошує кращих музикантів, і вони працюють над різними джазовими стилями. Найбільший такий колектив із восьми виконавців він привезе до нас. Дуже очікую цей концерт, думаю буде всім цікаво. В перший день буде також концерт проекту «Saagara». Цікавий він тим, що об’єднав п’ять віртуозів з двох різних музичних світів. Перший – це індійська музика, що має незвичну ритміку і мелодійну структуру, а другий – традиційна європейська музика. Другого дня буде концерт міжнародного проекту за участю музикантів з США, України і Польщі «Logan Richardson & Igor Osypov Quartet». Вони грають разом вже більше року і побували на багатьох відомих європейських джазових фестивалях. Крім них побачимо і послухаємо молодих київських музикантів «Atomic Simao», які про себе голосно заявили на минулорічному «Jazz Koktebel», де отримали премію «Відкриття року». Третього дня у нас виступатиме молодий польський колектив «Vehemence Quartet». Вони відомі тим, що цього року на престижному польському фестивалі «Jazz nad Odra» взяли гран-прі.

4 та 5 грудня джазові концерти проходитимуть на сцені драмтеатру. Розпочинатимуться о 19.00 і триватимуть 2-2,5 години. Після завершення у неформальній дружній атмосфері в арт-клубі «Коза» будуть джем-сейшени. 6 грудня концерт польського гурту розпочнеться о 20.00 в арт-барі «Коза». Вартість квитків на концерти від 50 до 100 гривень.

Організаторами «JazzBez» у нашому місті є міська рада, мистецьке об’єднання «Коза» та музичний центр «Бастер».

Ольга Трач
Фото автора