Арт-терапію для онкохворих дітей, які лікуються у гематологічнму відділенні міської дитячої лікарні, проводитиме психолог.
– Діти та батьки, які під час лікування “живуть” у відділенні, з радістю відгукуються на пропозицію волонтерів робити щось власними руками — малюють і вирізають, – розповідають волонтери. – Для них важливі спілкування та підтримка, тому ми інтуїтивно допомагаємо, як можемо. Але робота психолога — вкрай необхідна.
Із кожню дитиною індивідуально планує працювати психолог “Школи материнства ім. св. Анни” Наталія Поліщук, повідомляє “20 хвилин”. Каже, використовуватиме різні методи арт-терапії — малюнок, створення колажів, піскотерапію, тістопластику та глинотерапію.
– Будь-які соматичні захворювання мають психологічні причини. Тому, якщо виявити ці причини, можна вплинути на перебіг хвороби, – пояснює Наталія Поліщук.
Гарні результати дає казкотерапія. Про це свідчить досвід психолога Ривіль Кофман, яка займається із онкохворими дітьми у Києві.
– Розваги, спілкування — дуже важливі, але головне — результат, – продовжує співрозмовниця.
Казку для терапії слід складати для кожної дитини окремо, з урахуванням її особливостей, відштовхувуватись від тих проблем та страхів, які їй притаманні. Головний герой переживає ті ж емоції, що і малюк, долає ті ж страхи та комплекси, знаходить вихід із ситуації.
– Дитина порівнює себе з персонажем і, як результат, вчиться долати труднощі різного характеру у реальному житті, – каже пані Поліщук.
Для занять із онкохворими дітьми будуть долучатися також студенти медичного університету.
– Ми уже рік працюємо із дітьми- пацієнтами психоневрологічної лікарні, – продовжує Наталія Поліщук. – Нещодавно вони власноруч зробили новорічні подарунки для онкохворих дітей. Це були композиції із шишок та лози, декоровані підсвічники.