Взяти участь наймаштабнійшій танцювальній події країни до Тернополя приїхали учасники віком від 5 років і до 45 років. Оцінюватимуть їх будуть близько 100 фахівців, які також поділяться своїми вміннями під час майтер-класів.

Аж 750 пар танцюристів взяли участь у Всеукраїнській танцювальній олімпіаді у Тернополі 17-18 листопада — у її перші два дні.

Уже встигли відбутися змагання із бальних танців. Загалом олімпіада триватиме до 2 грудня й охопить 27 танцювальних напрямків. Подивитись на це дійство може кожен охочий. Вхід на один день змагань коштує 70 грн.

Танцюристи Катерина Рижак і Дмитро Матюшин, які брали участь в змаганнях з бальних танців серед юніорів, кажуть, що танцюють в парі близько року. У своїй категорії вони зайняли четверте місце.

– Ми дуже хвилювались перед виходом, адже на олімпіаді беремо участь уперше, – каже Катерина. – Ці змагання дуже серйозні, тому ми довго готувались до неї. Загалом ми часто їздимо по Західній Україні, аби позмагатись.

Для своїх виходів танцюристи готували різні костюми. Хлопець каже, що вони виконували дві програми: латиноамериканську і стандартну.

– Відповідно до програми підбирали й костюми, – продовжує Дмитро. – Для того, щоб брати участь у подібних заходах, необхідно постійно займатись. Ми маємо заняття три рази на тиждень. Вони тривають по дві години.

Змагання триватимуть у всі вихідні дні до 2 грудня, говорить один із співорганізаторів заходу Павло Бойко. У будні майстри з танців проводять майстер-класи. А в передостанній день змагань буде галоконцерт.

– Подія дуже масштабна. Ми очікуємо 4500 чоловік учасників, – каже пан Бойко. – Кожний танцювальний напрямок має свої особливості. Щоб оцінити танцюристів, приїжджають більше ста кваліфікованих суддів. Вони проводять заняття для учасників, що допомагає підняти рівень танцюристів.

Чоловік каже, що подія є дуже важливою для Тернополя, адже таких олімпіад в Україні більше ніде не проводять.

– Таким чином ми також розвиваємо туризм у нашому місті, – каже чоловік. – Всі учасники приїжджають до Тернополя на декілька днів. Живуть вони в наших готелях. Охочі встигають подивитись на місто.

Попереду ще будуть змагання з хіа-хопу, хаус, техно, диско тощо.

– Для кожного танцю необхідна своя музика, – прродовжує Юрій Бойко. – Для цього також запрошуємо людей, які відповідають за музичний супровід.

За участь у змаганнях треба заплатити від 50 до 100 грн. Переможці отримують в подарунок кубки, дипломи. У деяких номінаціях є грошові виногороди.

Наступного року організатори обіцяють влаштувати в рамках цієї галузі олімпіаду мистецтв, де люди зможуть проявити себе і у співі, і в грі на музичних інструментах. Ініціаторами заходу є танцювальні клуби “Альянс” і EuroDance.

20 хвилин