Сьогодні у тернопільському музеї політв’язнів та репресованих з нагоди великодніх свят відкрилась виставка «Христос Воскрес – Воскресне Україна».  Шістдесят експонатів символізують незламність повстанського духу. Оскільки, навіть перебуваючи в підпіллі, воїни української повстанської армії, святкували Великдень. Як вони це робили мешканці міста можуть побачити переглянувши експозицію.

– Перший стенд розповідає про те, як українські повстанці вшановували Воскреслого Христа шляхом виготовлення поштових листівок або поштових карточок. На наступному стенді представлені бофони. Їхня тематика досить різна, але основа однакова – це воскресіння України. Інші стенди – це фотографії, як українські повстанці святкують великодні свята, – розповів завідувач музею  Володимир Бірчак.

Цікавими, на його думку, є фотографії святкування Великодня на спецпоселенні.

– Їхній скромний великодній обід знаходиться в дипломатах, або саквояжах. З якою метою це робилося. Якщо би на спецпоселення надійшла перевірка, з боку біля священика йшов дяк, котрий на нього накладав свій плащ, а політв’язні закривали дипломати і саквояжі і робили між собою вигляд простої дружньої розмови. Коли перевірка проходила продовжувалось освячення паски, зауважив Володимир Бірчак.

На виставці «Христос Воскрес – Воскресне Україна»  також представлені і особисті речі політв’язнів. Діятиме експозиція протягом місяця. Вхід – вільний.