Вартість проїзду в тролейбусах наступного року може зрости до 2 гривень 50 копійок. Питання це обговорювали під час чергового засідання виконавчого комітету міської ради 18 листопада.

Тернопіль залишається одним із небагатьох міст держави, де проїзд у тролейбусі становить 1 гривню 50 копійок. Із подорожчанням громадського автотранспорту багато людей почали користуватися дешевшими тролейбусами. На ріст пасажиропотоку вплинули також оновлення електротранспорту та побудова нових тролейбусних ліній. В той же час, упродовж 2015 року вдвічі зросла вартість електроенергії, і чергове зростання буде у грудні. Порівняно із початком року витрати КП «Тернопільелектротранс» суттєво зросли і зростатимуть далі. При такій ситуації нинішній тариф на проїзд або доведеться піднімати, або треба буде звертатися за фінансовою підтримкою до міської ради.

– На початку року за електроенергію ми платили 36 копійок, – каже Андрій Мастюх, директор КП «Тернопільелектротранс». – Зараз платимо 79 копійок, а з грудня її вартість зросте до 99 копійок. Якщо на початку року на електроенергію ми витрачали 250-300 тисяч гривень в місяць, то сьогодні вже платимо 500-550. Йде зима, будуть включені пічки, і будемо мати витрати в межах 600 тисяч. Якщо врахувати, що тариф підніметься ще на 25 копійок, то тільки за електроенергію будемо платити до мільйона гривень в місяць. Це величезні витрати. Враховуючи фінансові показники підприємства на наступний рік, розрахунковий тариф на сьогодні становить 2 гривні 70 копійок. Два-три рази на рік ми не можемо піднімати вартість проїзду, зробити це треба один раз. Тому доцільно встановити вартість проїзду у розмірі 2 гривні 50 копійок. Це буде тариф при якому комунальне підприємство зможе жити без фінансування з міської казни.

Вартість проїзду у тролейбусі може залишитися на рівні 1,50 якщо КП «ТЕТ» отримає компенсацію з держбюджету за перевезення пільговиків. Сума ця доволі велика – 28 мільйонів гривень, а на всю область передбачено 31 мільйон гривень. Розподілом цих коштів займається облдержадміністрація. Скільки отримає «Тернопільелектротранс» стане відомо у середині грудня. Тому наразі питання підняття проїзду залишається відкритим.

За словами  Андрія Мастюха, в сусідніх містах тролейбус подорожчав вже давно.

– По всій Україні давно вже піднята вартість проїзду в тролейбусі, тільки ми з 1,50 тримаємось, – каже Андрій Мастюк, директор КП «ТЕТ». – В Івано-Франківську ціну до 2 гривень підняли влітку. У Львові вже біля року проїзд теж 2 гривні і на 2,50 подані документи, я вчора з керівником говорив. Чернівці пішли іншим шляхом: 2 гривні, але там компенсація з міської ради шалена.

Ольга Трач

Фото автора