Засудили проведення конкурсу краси в перший день посту, шлюби тернополянок з іноземцями та засилля східної культури учасники першого засідання громадської ради з питань духовності та моралі.

Про це пише газета «20 хвилин».

Засідання відбулося 3 березня. Спершу громадську раду з питань духовності та моралі планували зробити спільною з духовною радою (де всі учасники – владики та священнослужителі – прим. ред.), проте все ж зробили їх окремими.

На роботу в раді зголосилось 15 людей, прийшло 11. Прийняли тимчасовий регламент, обрали голову на три місяці. Розповіли про себе та бачення своєї місії в раді.

Висловлювання звучали найрізноманітніші. Одні збираються відстоювати те, щоб люди «боялись Бога і не грішили». Інших турбує «засилля східної культури та всіляких течій, які шкодять нашій молоді». Піднімали у своїх виступах люди і питання, пов’язані зі студентами-арабами, які «тут створюють сім’ї з нашими жінками, перетягують їх у свою віру, і в результаті почнуть тут свої храми будувати, а нашу віру витіснять». На першому зібранні навіть озвучили необхідність перешкодити проведенню в перший день посту конкурсу краси.

Звучали й інші пропозиції. Зокрема, вирішити питання з пияцтвом, курінням та наркоманією, підвищенням культури громадян, повернути повагу до старшого покоління та інше.

– Я – за те, щоб місто було християнським, – зазначив голова ради – священнослужитель Олег Крочак. – Ми повинні протистояти поширенню так званого «європейського гуманізму», в якому лояльно ставляться до наркоманії, гомосексуалізму та іншого. Потрібно відстоювати християнські цінності.

Не всі присутні погодилися з баченням голови. Зокрема в тому, що рада не повинна дублювати функції духовної ради, а займатись вирішенням більш «земних» питань. Причому, не завжди в контексті релігії та демократичними методами.

Наступне засідання ради відбудеться 17 березня, повідомляє газета.