Навчити дітей не боятися, правильно поводитися та виховати у малюків почуття любові до собак – такі завдання ставлять перед собою члени тернопільського відділення кінологічного клубу України «Каніс».

Нещодавно у кількох міських дитсадках тернопільські кінологи провели просвітницькі заняття «Собака – друг людини», повідомляє «20 хвилин».

– Своєю просвітницькою акцією ми хочемо зробити дітей більш чуйними, терплячішими, добрішими, – пояснила практичний психолог дитсадка №38  Наталія Веретюк. – Те, що малюки зараз почують і пустять у душу, вони залишать собі на все життя…

Наталія Веретюк разом із колегами планує запровадити у Тернополі курси каністерапії – терапії за посередництвом собак. Цей метод лікування дуже популярний у світі і набагато дешевший, ніж терапія кіньми чи дельфінами. В Україні ж його, крім столиці і лічених великих міст, не застосовують.

За допомогою спеціально навчених собак аматори хочуть допомогти дітям, які страждають на психологічні, психічні, фізичні вади. Аутизм, ДЦП, синдром Дауна – це далеко не повний перелік недуг, яким здатен дати раду друг людини. Кінологи сподіваються на розуміння з боку влади, котра допомогла б із тренувальним майданчиком, приміщенням для організації такої потрібної для багатьох малюків справи.

Фото «20 хвилин».