.
У театрі моди “Феєрія краси” не лише створюють колекції одягу, але й придумують сюжети для сценічних постановок.
.
Такий театр діє у професійному ліцеї моделювання одягу та перукарського мистецтва у Тернополі вже 15 років. Нині в театрі 50 учасників, ними керує троєи викладачів. Вони відповідають за хореографію, постановки та режисуру. Власне у театрі моди
Створили костюм Соломії
– Наші учні одночасно і моделі, і актори. Вони дефілюють сценою у колекціях одягу, а також співають, декламують вірші, – розповідає заступник директора з навчально-виховної роботи Надія Ворончій. Туди ходять діти, яким справді цікава така справа. Адже робота театру спрямована на те, щоб робити людину красивою.
Відтак тут є учні, які вчаться на кравців та закрійників, перукарів, візажистів. Усі вони створюють цілісний образ моделі, яка виходить на сцену, продовжує завуч.
– Зрештою, учасники театру моди самі і виступають у ролі моделей, – каже вона. – Більше того, у цей театр ходить і малеча. Це діти та внуки наших викладачів. Їх неодноразово можна побачити на сцені.
До речі, в училищі річна форма навчання. То ж склад театру моди щороку змінюється. Втім, є учні, які і після закінчення навчального закладу ще кілька років відвідують цей театр.
Кожного року у театрі моди працюють над новою темою, яку відображають в одязі та постановках, продовжує пані Ворончій. Приміром, цього року у театрі створили колекцію одягу “Жінки, які прославили Україну”. Тут можна побачити одяг у стилі Ольги Кобилянської, княгині Ольги, сестри Либідь, Соломії Крушельницької.
Відтворили міні-колекції
Цього року також створили колекцію одягу на тему “Україна”. Закрійники вивчали історію українського костюма і на основі цього пошили національне вбрання Полтавщини, Волині, Харківщини, Кіровоградщини, Тернопільщини. Цю та ще кілька колекції одягу – “Безодня”, “Квіти”, “Ретро-80-х”, “Ой на Йвана, ой на Купала” показали нещодавно на Всеукраїнському фестивалі моди “Феєрія краси” у Тернополі. На цьму конкурсі тернопільський театр моди посів друге місце. Тернополянам довелося змагатися з творичими колективами з Донецька, Вінниці, Кривого Рогу, Сум, Борисполя, Богуслава, Алчевська.
– Ми підозрюємо, що назву “Феєрія краси” цей фестиваль взяв саме з назви нашого театру моди, – каже Надія Ворончій. – Якщо це так, то нам дуже приємно.
До речі, одяг із колекцій, які створює театр моди, зберігають в ліцеї також у зменшених копіях. На маленьких манекенах можна побачити розкішні вечірні сукні, колекцію джинсового одягу. Також є повністю відтворена і колекція національних костюмів різних регіонів України. До слова, з таким міні-одягом приходять учні, які навчаються на кравців та закрійників, коли захищають свої дипломні роботи.
Євгенія Цебрій, “20 хвилин”