У Тернополі будуватимуть шістнадцяти- поверхівки?

10/08/2018 0
Розмір тексту:

З вересня в Україні запроваджують нові державні будівельні норми. Зміни стосуються насамперед висотності забудов, яка залежатиме від кількості жителів в населеному пункті. Відповідно до нового ДБН, у Тернополі дозволять будувати навіть шістнадцятиповерхівки.

У невеличких селах до тисячі жителів будинки не можуть бути вищими двох поверхів. Умістах до п’ятдесяти тисяч жителів дозволятимуть забудови до дев’яти поверхів, а от в містах від п’ятдесяти до двохсот тисяч людей можна споруджувати навіть шістнадцятиповерхівки. Нові ДБН суворо обмежують забудови у зелених зонах.

«Наразі в Україні діє 109 державних будівельних норм, 25% з них застарілі. Відтак триває робота з їхнього оновлення. Деякі нові будівельні норми уже введено в дію, деякі будуть введені найближчим часом. Зокрема нові державні будівельні норми закладено у закладах освіти, закладах дошкільної освіти. Раніше була вимога, щоб дитячі садки розміщувалися в окремих будівлях, за новими ДБН дитсадки можна буде розміщувати в одно-двоповерхових житлових будинках», – пояснює начальник управління містобудування та архітектури ОДА Володимир Харченко.

Нові ДБН не вимагають встановлення сміттєпроводів у будинках, проте обов’язковим буде облаштування умов для людей з інвалідністю, а також території для паркінгу.

«При проектування доріг не допускається встановлення на пішохідних зонах тимчасових споруд і рекламних конструкцій. Раніше їх проектувати не було заборонено. Окрім цього, з першого вересня вводяться такі зміни: допускається влаштовувати вхід до приміщень будинку на рівні тротуару. Раніше було обов’язковим проектування сходів на вході до житлових будинків. Як показує досвід, інвестор намагається витиснути по максимуму з території, таким чином ми отримуємо забудову від краю до краю з обмеженою кількістю майданчиків і місць для паркування. Деякі нові ДБН досить жорсткі і їх буде складно вирішувати в окремих випадках», – додає Володимир Харченко.

Забудовникам радять впорядкувати документацію відповідно до нових вимог. Оскільки уже з вересня діятиме більшість нових правил у спорудженні багатоповерхівок.

Софія Романська

  • Теги:

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • Хто, на Вашу думку, стане наступним Президентом України?

    Результати

    Loading ... Loading ...