Примірну форму договорів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом в Тернополі затвердили під час чергового засідання виконавчого комітету. Новий документ дещо відрізняється від попередніх договорів. Що в ньому змінилося розповів Ігор Мединський, начальник  управління транспорту, комунікацій та зв’язку.

маршрутка– Раніше школярів перевозили в навчальний період року за половину вартості тільки з понеділка по п’ятницю, – каже посадовець. – Зараз переконали перевізників, щоб їх перевозили повний тиждень упродовж навчального року. Передбачено також три пільговики у маршрутному таксі та учасники АТО без обмежень. Перевізники взяли на себе зобов’язання, що при впровадженні електронної системи розрахунку за проїзд, вони за власний кошт встановлять у своїх автобусах ці системи. Збільшилася відповідальність водіїв. Оскільки було прийнято рішення виконкому про заборону шансону і пісень виконавців, які заборонені СБУ, в договорі прописано, що взагалі будь-яка музика в громадському пасажирському транспорті заборонена. Якщо від пасажирів будуть скарги, то це буде мати серйозні наслідки. Договір є доволі жорстким, якщо виникне потреба розірвати з кимось його, це не буде проблемою.

Крім цього документ передбачає, що на 4-му році його дії перевізники повинні мати 20% низькопідлогових автобусів. В той же час Ігор Мединський зазначив, що попередні інвестиційні зобов’язання, які були передбачені в попередньому договорі, перевізники не виконали в повному обсязі.

Ольга Трач

Фото автора