За харчування дитини в дошкільних начальних закладах міста батькам доводиться платити від 4,60 гривень до 6 гривень на день. Це залежить від терміну перебування дитини в садку і складає половину від повної вартості харчування. Іншу частину – оплачує держава.

Через недофінансування цього року освітньої галузі виконавчий комітет міської ради був змушений залишитися розмір плати за харчування у дитячих садках на рівні минулого року.

–        Ми прекрасно розуміємо, що це не ті норми, не та ціна, що вартість обіду дитини в дошкільному навчальному закладі однозначно треба збільшувати. Приблизно 10 гривень на день, коли дитина перебуває практично протягом дня в садочку, це не ті кошти, за які потрібно було б харчувати дитину, –  зауважує начальник управління освіти міста Ольга Похиляк

Тим більше, що останнім часом суттєво зросли ціни на м’ясні і молочні вироби, овочі, крупи тощо. Наразі в управлінні освіти вишукують шляхи, щоб якось виправити цю ситуацію, спілкуються із батьками щодо можливого збільшення плати. Окрім того, говорить Ольга Похиляк, є сподівання і на збільшення бюджету.

До речі, у Тернополі батьки доплачують за харчування дітей не так вже і багато.

–        На відміну від інших областей України, в першу чергу говоримо про західні області, конкретно про Івано-Франківськ, де батьки платять за харчування 8 гривень і відповідно держава, і вартість обіду дитини в дошкільному навчальному закладі становить 16 гривень. Тому ми думаємо, що буде логічно і батьки із розумінням поставляться, коли ми цю ситуацію проговоримо і зможемо таким чином збільшити вартість обіду, – розповіла Ольга Похиляк.

Тут також варто додати, що у дитячих садках безкоштовно харчуються діти-інваліди, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та інші, передбачені законодавством категорії. Окрім того, сума плати за харчування зменшена на 50% для багатодітних і неповних сімей.