У Тернополі діти отруїлися ртуттю. Сталося це у дитячому садочку №21.

Таку інформацію поширило місцеве інтернет-видання, посилаючись на звернення до їхньої редакції матері одного з вихованців закладу. Її син скаржився на головний біль. За словами жінки, в решти дітей також були всі ознаки отруєння ртуттю: розлади травлення, нудота, головні болі.
Випадок трапився ще в понеділок, 24 січня, увечері, коли бабуся вихованця дитсадка ненароком сумкою зачепила контейнер з термометрами. 7 із них розбилося. Всього в той момент у групі було тільки двоє дітей.
Інформація про розбиті термометри в міську санепідемстанцію надійшла тільки у п’ятницю, 28 січня, близько 14:00, – повідомив заступник головного державного санітарного лікаря Тернополя Анатолій Поліщук. Як вони з’ясували, працівники дитячого садочка після інциденту вирішили самостійно зібрали ртуть пилососом і провели демеркуризацію.
– Градусники були розбиті в гардеробній, де були проведені первинні заходи щодо знищення самої ртуті. Через це отруєнь в принципі не мало би бути, – зазначив Анатолій Поліщук. – Хочу сказати, що ситуація на сьогоднішній день – незначне перевищення гранично допустимої концентрації. Ймовірно, це було від тюлі, яка ще не була знята, але її потім зняли. Було рекомендовано провести ще два дні заходів по демеркуризації.

За словами Анатолія Поліщука, працівники садочку в будь-якому випадку повинні були одразу ж викликати санстанцію і рятувальників, адже розлита ртуть могла становити серйозну загрозу здоров’ю дітей.
Між тим, усіх вихованців садочка оглянули і в жодного з них не підтвердилось отруєння парами ртуті. Лише двоє з них на момент огляду були хворими.
– Це не пов’язано з розливом ртуті. Тому що в однієї дитини була нудота – можливо, вдома дитина щось з’їла. Сьогодні ця дитина здорова. Інша дитина має підвищену температуру, але це більше схоже інтоксикацію, що це – гостре респіраторне вірусне захворювання. «Клініки» в даному випадку немає, – сказав Анатолій Поліщук.
Заступник міського голови з гуманітарних питань Леонід Бицюра пообіцяв, що керівництво дитячого садка №21 покарають за приховування інформації про розбиті термометри.
– Дано вказівку управлінню освіти і науки в терміновому порядку всіх керівників дошкільних навчальних закладів і загальноосвітніх закладів – під розписку ознайомитися з правилами поведінки в таких ситуаціях, щоб таке не повторялося, – каже Леонід Бицюра.
В Головне управління МНС в області інформація про розбиті градусники в 21-му садочку поступила у п’ятницю о 09:15. Однак по обіді працівники дитячого садка журналістам ІНТБ стверджували, що нічого не сталося і ніяких служб у них не було. Батьки також не знали, що сталося в дошкільному закладі, який відвідують їхні діти.

ІНТБ