У Тернопільській ОДА розповіли, як релігійним громадам перейти до Православної церкви України

11/02/2019 1
Розмір тексту:

Релігійні громади, які хочуть увійти до Православної церкви України повинні зареєструвати новий Статут своєї громади та юридично зареєструвати громаду вже з новим іменем. Зробити це мають не тільки громади, які переходять до ПЦУ із Української православної церкви Московського патріархату, а й ті громади, які належали до Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви.

Що для цього треба зробити розповів начальник управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей Тернопільської облдержадміністрації Ігор Кульчицький.

– Спочатку релігійна громада має прийняти відповідне рішення на загальних зборах, – пояснив Ігор Кульчицький. – Потім треба звернутися до свого правлячого єпископа з проханням, щоб їх прийняли до складу єпархії. В області є три єпископи діючі, які представляють Православну церкву України: архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло та архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон. Громада визначається і йде до того, у чию єпархію хоче увійти. Єпископ приймає її до складу єпархії, після чого громада подає на затвердження Статут. Єпископ має підписати його, тому що у Статуті відповідно до закону «Про свободу совісті» громада має вказати своє організаційне підпорядкування, місце в структурі. І коли її приймають до складу єпархії і вона готує Статут на реєстрацію релігійної громади, то вказує своє підпорядкування. Коли єпископ підписує Статут тоді 10 уповноважених представників громади, які досягли 18-річного віку, звертаються до ТОДА з відповідною заявою, протоколом зборів громади, де вказано, що ними прийнято рішення про зміну назви, нове підпорядкування, так звана, юрисдикція, і надають чотири примірники Статуту громади. Ми розглядаємо подані документи, готуємо розпорядження голови ТОДА і затверджуємо Статут релігійної громади.

Наступний крок – це державна реєстрація релігійної громади. Раніше цим займався державний реєстратор. Тепер же цим буде займатися облдержадміністрація.

– Після затвердження Статуту громада раніше зверталася до державного реєстратора, а зараз функції реєстрації релігійних громад забрані від державного реєстратора і будуть передані облдержадміністраціям, – зазначив Ігор Кульчицький. – Зараз цей процес організаційно впорядковується. Мінюст готує зміни, відповідно до яких нам буде наданий алгоритм дій, оскільки ми тільки очікуємо порядку, відповідно до якого будемо реєструвати релігійні громади. Треба, щоб хтось вмів працювати у державному реєстрі, мав доступ до нього, це має бути кваліфікований спеціаліст. Зараз вивчаємо це питання і чекаємо додаткових інструкцій. Статути релігійних громад ми можемо затверджувати вже. Процесу цього ніхто не буде пришвидшувати – це справа громад. Облдержадміністрація  готова в повному обсязі при зверненні громадян провести затвердження Статутів, ми залучили до співпраці єпархіальні управління, навчили людей у єпархіях, які консультують тих, хто до них звертається. Від єпархій до нас приходять вже з готовими документами і ми їх затверджуємо. Щодо 13 громад, які були в УПЦ МК і виявили бажання перейти до ПЦУ, то вони звернулися до правлячого архієрея владики Нестора про те, щоб їх прийняли до складу єпархії. Він відповідні укази видав, і ми очікуємо, що до нас будуть надходити документи про реєстрацію їхніх  Статутів.

Ольга Трач

Фото із сайту Тернопільської єпархії ПЦУ

  • Теги:
загрузка...

Коментарі (1)

Тетяна

11/02/2019

Шановні тернопільські журналісти разом з шановними тернопільськими чиновниками, які як завжди показують крайню свою безграмотність і непрофесіоналізм. Ну коли, нарешті, журналісти навчаться працювати з інформацією – невже, якщо ви беретеся за висвітлення якоїсь теми, важко найти першоджерело, де вказані, наприклад, правильні титули архієреїв області? Невже Ігор Кульчицький не знає, що архієпископ, який очолював Тернопільську єпархію УАПЦ, має титул Тернопільський і Бучацький? Невже не чули ви, тугодумні тернопільські ідеологи, про перше засідання Синоду новоствореної ПЦУ, де були затверджені титули архієреїв. Пані Ольга Трач, ви думаєте, що люди, які читають цей сайт, зовсім “не доганяють” для чого ви разом з “геніальним” І.Кульчицьким жирним шрифтом і повністю вказуєте титул архієпископа Нестора, “трошки” згадуєте Павла, і з “баранячим виразом обличчя” перекручуєте титул владики Тихона? Ви як завжди виглядаєте корисними ідіотами, які проїдають бюджетні гроші і можуть тільки безпросвітно “тупити” і чекати вказівок. Як тільки ви їх дочекаєтесь, то обов”язково лоба поб”єте.

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • Яка з представлених у міськраді політичних сил захищає Ваші інтереси?

    Результати

    Loading ... Loading ...