У селі Гнилиці Підволочиського району відкрито навчально-методичний центр первинної медико-санітарної допомоги та оновлений фельдшерсько-акушерський пункт, повідомляє сайт ОДА.

Ректор Тернопільського медичного університету ім.І.Я.Горбачевського  Леонід Ковальчук розповів, що навчально-практичний центр первинної медико-санітарної допомоги в селі Гнилиці розрахований на те, щоб студенти цього вищого навчального закладу проходили тут практичне навчання в умовах сільської місцевості.

Тобто цей навчально-практичний центр стане своєрідною базою для практичних навичок студентів старших курсів Тернопільського державного медичного університету ім. Івана Горбачевського. Адже у цьому ВНЗ ввели у програму навчання з фельдшерського-акушерського курсу.

Власне, медуніверситет, разом з проектом ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» доклалися до ремонту медзакладу у Гнилицях. Створено тут і умови для тимчасового проживання студентів.

Під час церемонії відкриття було продемонстровано нові можливості, які відтепер можу надавати навчально-методичний центр первинної медико-санітарної допомоги та фельдшерсько-акушерський пункт у Гнилицях – за допомогою сучасного кардіографа, одному із пацієнтів було зроблено кардіограму серця, дані якої одразу ж відправили по мережі Інтернет обласним фахівцям у Тернопіль. А вже за кілька секунд, по скайпу, спеціалісти з області дали свої консультації щодо стану хворого.