Мешканцям сіл Застінка і Товстолуг Тернопільського району покращили умови. В населених пунктах взялися оновлювати вуличне освітлення. Люди кажуть, що ходити по вечірньому селі тепер не страшно.
.
Оленка Потребко, мешканка села Застінка: «Тепер освітлення є. І якщо дощ, болото – легше перейти, минути. І поставили зупинку, і запровадили маршрутку, яка зараз ходить. Було важко, тому що коли доводилось кудись далеко їхати, важко було носити вантаж до сусіднього села».
Петро Потребко, мешканець села Застінка: «Щоб покращити життя, треба багато ще чогось зробити. Але умови дійсно покращилися, бо світло є. І я думаю, що далі буде чимраз ліпше – дороги і так далі».
Любов Литвин, мешканка села Застінка: «Краще стало – на центральній і бічних дорогах є освітлення. І дороги, у таких, як кажуть, темних вуличках, де колись такі вибоїни були, відремонтували. Маршрутку Товстолузьку запровадили – їздить, крім того, що інші їздять».
Оплатила нове освітлення та зупинки не місцева влада, а підприємці, які там живуть чи працюють. У держбюджеті, кажуть очільники сіл, грошей на це немає.
Михайло Паламарчук, голова Товстолузької сільської ради: «Наш місцевий бюджет є настільки мізерним, що чогось такого фактично робити неможливо. Але, доклавши зусиль, зроблено багато. Це все – за спонсорські кошти, за допомоги нашого мецената Частину зроблено за кошти сільської ради – облаштування бордюрного огородження для маршрутки, тобто для безпеки людей».
Віктор Щепановський, голова Тернопільської РДА: «Роботи дуже багато, і обійтися тільки бюджетними коштами, звичайно, ми не могли. Сільські ради також не могли. Тому підключались і підприємці. З районного та сільських бюджетів, які є дотаційними, які не в змозі себе профінансувати в цьому плані, кошти виділені на проектно-кошторисну документацію».
Що полагодити чи оновити в селі – спонсори та місцева влада вирішують, зважаючи на думку мешканців. Наступним кроком буде фізичний розвиток підростаючого покоління, запевняють посадовці. Для цього хочуть створити дітям сучасні місця для занять спортом.
ІНТБ