Законопроект про легалізацію добровольчого українського корпусу днями обговорили у Тернополі. Підрозділ не проти увійти в підпорядкування Міністерства оброни, але на своїх умовах. У кожній області ДУК пропонує створити резервні підрозділи, які об’єднуватимуть людей різних політичних поглядів, і власну мобілізаційну систему добровольців. Прийматимуть до лав формування дітей із 14 років.

Андрій Шараскін Богема Правий секторНеповнолітні матимуть статус «юний доброволець» і навчатимуться військовій підготовці. Та залучати дітей до реальних бойових дій не будуть. Тільки з настанням 18 років, воїни ставатимуть «дійсними добровольцями».

– Ми пропонуємо, щоб підготовка добровольців починалася з 14-річного віку, бо у державі немає системи військово-патріотичного виховання. Як показав досвід, патріотичне виховання юнацтва є дуже важливим – воно має розуміти, що Україна хоч і неоднорідна, але вона наша домівка, яку треба захищати, – каже речник ДУКу Андрій Шараскін («Богема»).

Наставниками для молоді можуть бути бійці АТО, які повернулися до домівок, пропонує лідер «Правого сектора» Тернопільщини Василь Лабайчук.

– Ці люди побачили і пережили дуже багато і це назавжди залишиться у їхній пам’яті. Коли вони повертаються додому, то можуть вдаватися до алкоголю або певних злочинів. Вони приїжджають сюди і не мають чим зайнятися, куди податися, роботу знайти важко. Тому ці люди можуть займатися військово-патріотичним вихованням юних добровольців,- наголосив пан Лабайчук.

У випадку небезпеки повнолітніх добровольців, які приписані до територіальних батальйонів, оперативно мобілізуть.

– Це альтернатива нинішній мобілізаційній схемі. Військово-патріотичне виховання у комплексі з принципом територіального об’єднання  патріотів стане у допомозі існуючим силовим структурам, стане своєрідним кадровим народним резервом, – вважає «Богема».

Не зможуть приєднатися до ДУКу залежні від алкоголю, наркотиків, обмежені у дієздатності, ті, хто перебуває на службі в інших військових формуваннях. Зате добровольчий корпус позиціонує себе позапартійною організацією і обіцяє заборону партійної агітації у своїх лавах.

Добровольці не обмежуватимуться бойовими завданнями, а й допомагатимуть роботі структур МВС, Державній службі надзвичайних ситуацій, наприклад у випадку стихійних лих.

Легалізовані воїни-добровольці твердо налаштовані не виконувати злочинних наказів. Такими вважають розпорядження, спрямовані на послаблення обороноздатності України, її державної безпеки, непротивлення збройній агресії. У тому числі складання зброї, здача у полон, здача територій.

– Виконувати злочинні накази не повинен ніхто, але щодо того, який наказ можна вважати злочинним, є певні нюанси. Та здача своїх територій – це у будь-якому випадку наказ злочинний, – стверджує Андрій Шараскін.

Чи вдасться останньому великому нелегалізованому добровольчому підрозділу втілити свої плани і співпрацювати з Міноборони за новим законом, залежить від Верховної Ради. Зараз законопроект опрацьовують у комітетах парламенту.

Олена Бойчук, Номер Один