Семінар-практикум з відродження народного промислу відбувся у Підволочиському будинку культури.

Організували захід районний центр зайнятості спільно з райдержадміністрацією та за участю місцевих майстринь, повідомляє державна служба зайнятості.

– Деяких українців криза повернула до відродження дідівської справи. Хтось ліпить горщики, хтось – вишиває сорочки. І для багатьох – то справа життя, – каже директор РЦЗ Володимир Прийма. – Семінар покликаний відродити та популяризувати народну творчість, допомогти безробітним працевлаштуватися, відкривши відповідну власну справу, ознайомити молодь із професіями народного ремісництва. Думаю, що сьогоднішні майстер-класи відомих майстринь допоможуть багатьом з вас зробити ще один крок до вибору своєї майбутньої трудової діяльності.

Демонстрували власні роботи та ділились секретами виготовлення того чи іншого виробу вишивальниці Віра Вітів і Ярослава Радзіх (до речі – колишні безробітні), майстриня з виготовлення виробів з бісеру Оксана Лотоцька.

Жінки та дівчата зацікавились технікою виготовлення гарданів, браслетів та інших виробів з бісеру, які навіть найпростіший одяг перетворюють на цікавий та святковий.

– Можливо колись відвідувачі цього семінару-практикуму вразять нас своїми витворами і ввійдуть в історію. Та поки-що вони тільки навчалися робити основні вироби ужитково-декоративного мистецтва… Але, якщо хоча б у деяких з них запалилася іскорка бажання пов’язати своє подальше життя з вишивкою і в майбутньому перетворити це на власну справу – зусилля проекту були не марними, – сказав на завершення директор райцентру зайнятості.