Підприємцям Тернопільщини надсилають листи з пропозицією взяти участь у рейтингу кращих платників податків. При цьому за щастя отримати нагороду доведеться, звичайно, заплатити – нібито за участь у конкурсі.

Тернопільські податківці застерігають: це – обман.

«Деякі спритники надсилають окремим платникам податків листи від імені голови Міжнародного рейтингу популярності та якості товарів і послуг Писаренка Валерія Романовича щодо відзначення кращих підприємств України, – повідомили у ДПА в Тернопільській області. – Зокрема, у цих листах вказано, що за обумовлену плату підприємство зможе взяти участь у рейтингу кращих платників податків та отримати «Національний сертифікат» із зазначенням місця у виді економічної діяльності, нагороду «Кращий платник податку року 2010», а керівника підприємства буде представлено до нагородження статус-нагородою «Почесний диплом». Організація таких заходів проводиться нібито з відома та з використанням статистичних даних ДПС України і регіональних податкових органів. Більше того, на конвертах зображена емблема ДПС України та вказана адреса й номери контактних телефонів «Міжнародного рейтингу популярності та якості товарів і послуг». У зв’язку з цим повідомляємо, що організація «Міжнародний рейтинг популярності та якості товарів і послуг» не укладала із ДПС України ніяких угод щодо співробітництва».

У податковій зазначають, що на сьогодні ДПС України здійснюється співробітництво з Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва (меморандум від 23.07.09), Українським союзом промисловців і підприємців та Об’єднанням організацій роботодавців України (меморандум від 19.02.08 та договір від 25.06.09), Федерацією роботодавців України (меморандум від 23.02.09), Національною спілкою журналістів України (меморандум від 04.06.08), Українською аграрною конфедерацією (меморандум від 15.04.08), Асоціацією платників податків України (меморандум від 17.02.11).

«Якщо Ви володієте інформацією про випадки надходження платникам податків листів від Міжнародного рейтингу популярності та якості товарів і послуг або інших підприємств і організацій, які не зазначені як суб’єкти співробітництва із ДПС України, а також про інші негативні факти, що впливають на формування позитивного іміджу податкової служби, просимо повідомити за «телефоном довіри» відділу внутрішньої безпеки при ДПА у Тернопільській області УВБ ДПА України: 23-63-92», – закликають податківці.